komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

Nietrzeźwy 66-latek uciekał samochodem przed policją

piątek, 27.3.2020 13:21 , komentarze: 1 , odsłony: 768
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zostali zaalarmowani przez zaniepokojonego wrocławianina o jego podejrzeniu w stosunku do kierującego osobowym Audi, który może być nietrzeźwy. Mundurowi bezzwłocznie podjęli próbę zatrzymania kierującego, który nie reagował na dawane przez nich sygnały dźwiękowe i świetlne. Jednak już po chwili 66-latek został zatrzymany. Powodem ucieczki był krążący w jego organizmie alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 1.2 promila. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

       Fot. Pexels

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki otrzymali sygnał od zaniepokojonego świadka o mężczyźnie, który prawdopodobnie prowadzi swoje osobowe Audi, będąc w stanie nietrzeźwości. Mundurowi natychmiast ruszyli za wskazanym samochodem. Kierujący nim mężczyzna, nie miał jednak zamiaru się zatrzymywać, a tym bardziej rozmawiać z policjantami. Mimo dawanych przez nich sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kontynuował jazdę ulicami Wrocławia. Po kilku chwilach funkcjonariusze bezpiecznie zatrzymali 66-latka.

Powodem skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierującego, był krążący w jego żyłach alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 1.2 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie policyjnych kartotek pokazało, że mężczyzna nigdy wcześniej się w nich nie zapisał, dlatego tym bardziej dziwi jego ucieczka i jazda pod wpływem alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że chciał tylko przeparkować auto pod swój budynek mieszkalny.

W związku z popełnionym przestępstwem prawo jazdy 66-latka zostało zatrzymane. O jego losie zadecyduje sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem środków odurzających, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Nie wykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, może wiązać się z pobytem za kratkami nawet do 5 lat.

/KMP Wrocław  

 

Wasze komentarze

Dlaczego piją i jeżdżą
piątek, 27.03.2020 19:46 autor:
dzisiaj, 15 godz temu
poniedziałek, 25.5.2020 12:44
piątek, 22.5.2020 18:53
2
środa, 20.5.2020 14:10
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki