komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 3 kwietnia 2020

Ryszarda, Pankracego


Nietrzeźwy 57-latek wiózł kilkaset tysięcy nielegalnych papierosów

czwartek, 27.2.2020 09:54 , komentarze: 1 , odsłony: 983
kategorie artykułu:

Nawet 3 lata pozbawienia wolności grożą 57-letniemu mieszkańcowi Wrocławia, który w stanie nietrzeźwości prowadził dostawczego Peugeota. Dodatkowo w pojeździe przewoził kilkaset tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili kolejne pudła wypełnione po brzegi kontrabandą, czyli nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonych przez funkcjonariuszy papierosów mogłoby narazić Skarb Państwa na utratę ponad 800 tysięcy złotych.

Wrocławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, otrzymali informację o pojeździe, za którego kierownicą może znajdować się nietrzeźwa osoba. Ze zgłoszenia wynikało, że dostawczy Peugeot porusza się ruchliwą trasą S-5, a jego kierowca ma problem z utrzymaniem auta na swoim pasie ruchu. Błyskawicznie w ten rejon zostali skierowani funkcjonariusze i szybko namierzyli pojazd. Ustalili również świadków zdarzenia, którzy widzieli, jak kierowany przez 57-latka dostawczak nie utrzymuje prostolinijnego toru jazdy.

Funkcjonariusze już na początku kontroli, wyczuli bardzo silny zapach alkoholu unoszący się w zatrzymanym pojeździe. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy Peugeota, a wynik, który ukazał się na wyświetlaczu policyjnego urządzenia, zaskoczył nawet doświadczonych mundurowych. Wrocławianin bowiem wyjechał na bardzo ruchliwą drogę, którą codziennie podróżuje tysiące ludzi, mając w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Jednak okazało się, że to jeszcze nie był koniec policyjnej interwencji. W przedziale transportowym francuskiego auta mundurowi ujawnili pudła po brzegi wypełnione paczkami papierosów, które nie miały naniesionych polskich znaków akcyzowych. Łącznie 57-letni wrocławianin przewoził 480 000 sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Policjanci zabezpieczyli ujawnioną kontrabandę i przewieźli zatrzymanego mężczyznę do komisariatu. Następnie funkcjonariusze pionu kryminalnego z Psiego Pola,  sprawdzili również miejsce zamieszkania kierowcy. Tam też ujawnili kolejne pudła z nielegalnym tytoniem. Łącznie mundurowi z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji,  zabezpieczyli 600 000 sztuk papierosów. Wprowadzenie ich do obrotu mogło spowodować straty Skarbu Państwa z tytułu akcyzy przekraczające 800 000 złotych.

57-latek, który w stanie nietrzeźwości przewoził trefne papierosy, trafił do policyjnego aresztu. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że już wcześniej miał problemy z prawem w związku z podobnymi przestępstwami.  Teraz mogą grozić mu poważne konsekwencje, włącznie z nawet 3-letnim pozbawieniem wolności. O wymiarze i wysokości kary zadecyduje sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele