komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 kwietnia 2019

Czeslawa, Agnieszki

Nielegalny tytoń, gotówka i narkotyki. Młodej parze z Wrocławia grozi teraz 10 lat więzienia

sobota, 2.2.2019 15:32 , komentarze: 4 , odsłony: 2382
kategorie artykułu:

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy w swoim mieszkaniu ukrywali blisko 2 kg marihuany, 6,5 tys. porcji innych narkotyków oraz sprzęt służący do tego nielegalnego procederu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również blisko 23 tys. zł. oraz ponad 73 kg nielegalnego tytoniu ukrytego w samochodzie zaparkowanym pod blokiem. Mężczyzna twierdził, że wszystko to znalazł. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności wyjaśniające, a zatrzymani trafiła do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do 10 lat.

Wrocławscy wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wykonując szeroko zakrojone czynności operacyjne oraz weryfikując informacje otrzymane od policjantów z komendy wojewódzkiej, znaleźli pojazd należący do osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków.

Realizując dalsze czynności, funkcjonariusze zatrzymali na osiedlu Krzyki 22-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę. W swoim mieszkaniu ukrywali blisko 2 kg marihuany, 6400 porcji amfetaminy oraz ponad sto porcji ekstazy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną, młynek do mielenia suszu, 8 telefonów komórkowych oraz blisko 23 tys. zł.

W samochodzie zaparkowanym pod blokiem policjanci znaleźli oprócz tego, ponad 73 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna próbował zapewnić mundurowych, że narkotyki w całości należą do niego. Twierdził również, że wszystko to znalazł i sobie wziął.

Policjanci prowadzą obecnie czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy oraz czy zatrzymane osoby zajmowały się także handlem narkotykami.

Para trafiła do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Kozaki
niedziela, 03.02.2019 11:19 autor:
Po jednej ręce uciąć
niedziela, 03.02.2019 16:21 autor:

poniedziałek, 15.4.2019 09:25
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki