Nielegalny handel papierosami ujawniony. 940 tys. sztuk zabezpieczonych przez policję [Foto, Wideo]

czwartek, 19.1.2023 14:00 461 0

Wspólne działania funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z mundurowymi z wrocławskiego Psiego Pola doprowadziły do zatrzymania 41-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który trudnił się wprowadzaniem do obrotu papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy mogło wynieść ponad milion złotych. Mężczyźnie grozi teraz kara 3 lat pozbawienia wolności.

O dużym pechu może mówić kierujący dostawczym mercedesem zatrzymany do kontroli drogowej przez wrocławskich policjantów. Mężczyzna w piątek 13 stycznia zmuszony był do zmiany swoich planów ze względu na ujawnione przez policjantów w przestrzeni ładunkowej kierowanego przez niego pojazdu nielegalne wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Dalszą część dnia spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Większość z ujawnionych papierosów znajdowała się w kartonowych pudełkach. 41-latek łącznie przewoził dostawczym mercedesem ponad 940 tysięcy sztuk papierosów.

Nie był to jednak koniec. Policjanci zarówno przy mężczyźnie, jak i w miejscu jego zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli środki pieniężne w kwocie ponad 42 tysięcy złotych.

Znaczna ilość papierosów wskazywała bezpośrednio na zamiar wprowadzenia ich do obrotu, co spowodowałoby uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy w wysokości ponad 1 miliona złotych na szkodę Skarbu Państwa.

41-latek usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany mężczyzna za popełnione przestępstwo skarbowe odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policja Dolnośląska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)