Nastolatki w dzikie! Poznaj drzewa na nowo w Lesie Rędzińskim

sobota, 13.8.2022 14:34 224 0

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach kampanii Dziki Wrocław - dzika przyjemność! Tym razem do zabawy na świeżym powietrzu zapraszamy nastolatków w wieku 15-18 lat.

Poznaj drzewa na nowo! Poprzez kontakt z środowiskiem naturalnym i drzewami będziemy szukać nowych możliwości zabawy. Wyzwania w parach i grupach poprzeplatamy drzewnym parkourem i opowieściami. Zaprzyjaźnimy się z gałęziami, poocieramy o korę i oprzemy o solidny pień, a skończymy z głową w liściach. Będzie ciekawie, radośnie i kreatywnie. W ruchu i bezruchu. Bliżej siebie i natury.

  • Wiek: Spotkanie dla młodzieży w wieku 15-18 lat
  • Lokalizacja: Las Rędziński
  • Data: 16:08.2022
  • Start: godz. 10:00.
  • Zakończenie ok. godz. 15:00
  • Co zabrać ze sobą: Wygodne ubranie, które można pobrudzić a nawet podrzeć, dużą butelkę wody, przekąski w ilości jakiej potrzebujesz na 4-5 aktywnych godzin

Miejscem zbiórki będzie parking na wjeździe do lasu przy ulicy Żużlowców lokalizacja w linku - https://goo.gl/maps/NQmnSsEEpTnxnNz58

Zanurzymy się w las i rozpoczniemy opowieść o niezwykłych istotach jakimi są drzewa. Cały spacer będzie wędrówką przeplataną różnymi zadaniami, dzięki którym coraz lepiej i na różne sposoby będziemy poznawać drzewa. Będziemy wykorzystywać nasze zmysły, ruch, zabawę i interakcje. Opowiemy i porozmawiamy o tym czym drzewa są dla nas i co nam daje kontakt z nimi. Zgłębimy tematy od uważności na szczegóły po zabawę do upadłego.

W trakcie spróbujemy:

- oddawać drzewom nasz ciężar

- zobaczyć, posłuchać i powąchać co w korze widać, słychać i czuć

-posłuchać ciekawych opowieści o życiu drzew

- spróbować wspinaczki i drzewnego parkouru

- zobaczyć jak to jest samemu być drzewem

- budować wspólnie z materiałów dostępnych w lesie

- sprawdzić jak można korzystać z drzew dla zabawy nie robiąc im krzywdy

Spacer zakończymy piknikiem na leśnej polanie, a następnie udamy się do miejsca zbiórki (tego samego przy którym zaczynaliśmy). Brzmi ciekawie? Zapraszamy by sprawdzić na żywo. Ahoj Przygodo!

Moc Przygody - czym jest? To ciekawość, która sprawia, że pozornie zwykłe rzeczy stają się nowe i niesamowite (krajobraz, twarz drugiego człowieka, tarzanie się po łące). Tworzymy przestrzeń by móc spojrzeć na świat umysłem dziecka, podróżnika bądź nowicjusza. Komunikujemy się za pomocą narzędzi starszych niż słowa, m.in. emocji, ciała, dźwięków, instynktu/intuicji. Odkrywamy w sobie dzikość oraz to czym dla nas jest i jak ją czujemy. Sprawdzamy czy da się patrzeć stopami albo tańczyć do muzyki wiatru. Poznajemy czym jest plemię. Czy jest możliwe we współczesnym świecie? Czym jest odpowiedzialność za przestrzeń innych i siebie. Witamy ziemię, słońce, życie. Celebrujemy bycie na ziemi. Czujemy radość bycia w zwykłych chwilach, skrajne zmęczenie i cudowny odpoczynek po nim. A przede wszystkim bawimy się do upadłego, bo ta, najciekawsza, żywa a zarazem najlepsza forma nauki jest zawsze z nami. A jeśli zabawa to tylko na poważnie. To co robimy to po prostu Moc Przygody.

Poznaj prowadzących:

Mikołaj Szerment: Lekarz rodzinny i specjalista Medycyny Stylu Życia. Z powołania współorganizator obozów zmieniających życie. Na co dzień spełniony ojciec, pasjonat zabawy, ruchu, psychologii, natury, profilaktyki zdrowotnej i relacji międzyludzkich. Współzałożyciel wrocławskiej grupy Moc Przygody. Oddany praktyk Possibility Management.

Wojciech Walkarz: Animator ruchu i przygód, masażysta. Współtwórca projektu Moc Przygody. Eksploruję i uczę się i czerpię inspiracje z wielu tradycji masażu parkour/ movement, aktorstwa, improwizacji oraz różnych form ruchu i tańca intuicyjnego. Bardzo żywym temat jest dla mnie zabawa w kulturze, oraz jako pierwotna forma nauki i budowania relacji. Najbardziej interesuje mnie pokazywanie jak używać tych narzędzi by wspierać proces zmiany i świadomie kreować swoje życie.

Warsztaty są częścią kampanii Dziki Wrocław – dzika przyjemność, realizowanej w ramach projektu „Aktywizacja, synergia, skuteczność - wrocławianie zmieniają klimat”, który realizuje Stowarzyszenie Akcja Miasto z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.

Na wydarzenie obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń. O wypełnienie formularza prosimy rodziców: https://forms.gle/jnGq5CJmkRv6ADBo9

Źródło:wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)