Najpiękniejsze bajki dla dzieci

wtorek, 8.6.2021 15:48

Wybraliśmy najpiękniejsze bajki, jakie kiedykolwiek powstały, aby zrobić dla was tę listę. Oczywiście mogą oglądać je nie tylko dzieci, ale również dorośli - są one bowiem całkowicie uniwersalne i mają różne prawdy, które z nich płyną. To doskonały sposób na spędzenie czasu rodzice-dzieci. W końcu maluchy uwielbiają oglądać tego typu produkcje. Zobaczcie, jakie filmy wybraliśmy i podzielcie się swoimi typami!

Mała syrenka 

Film z 1989 roku, który opowiada nam historię pewnej pięknej syrenki - Ariel. Jej ojciec od zawsze każe jej się trzymać z dala od ludzkiego świata. Ale to, co zakazane, jest najlepsze. Pewnego dnia syrenka ratuje życie księcia Eryka. Aby go ponownie zobaczyć udaje się do podwodnej wiedźmy, aby ta dała jej to, czego pragnie. Nogi. W zamian za to kobieta chce przepiękny głos Arielki... 

Król lew 

Przepiękna bajka, oryginalnie z 1994 roku. Mały lew Simba ściąga na siebie niebezpieczeństwo, z którego ratuje go ojciec. Niestety - ginie na jego oczach. Zły brat Mufasy - Skaza - każe uciekać mu z królestwa, w którym, rzekomo, każdy ma go oskarżyć za to, że zabił ojca. Lewek zaprzyjaźnią się z Timonem i Pumbą. Pewnego dnia jednak znajduje go dawna koleżanka i opowiada o tym, co dzieje się na Lwiej Skale. Czy Simba wróci, aby stanąć na czele stada i obronić świat zwierząt przed Skazą? 

101 dalmatyńczyków

Film z 1961 roku, który przedstawia nam historię rodziny z pieskami - dalmatyńczykami. Pongo i Czika wydają na świat piękne szczeniaki w plamki. Ostrzy sobie na nie zęby Cruella DeMon - okrutna projektantka mody, która marzy, by zrobić sobie futro ze skór dalmatyńczyków. Rodzice uprowadzonej piętnastki maluchów ruszają na ratunek. Przy okazji Czice i Pongo uda się uratować inne szczeniaczki... Co na to Anita i Robert? 

Zakochany kundel 

Chyba jeden z najstarszych filmów z całego zestawienia. Film z 1955 roku, który opowiada o szczęśliwej, pięknej suczce rasy cocker spaniel - Lady. Wychowuje się w pięknym domu, ma wspaniałych ludzi, a w końcu na świat przychodzi maluch, którego Lady kocha. Pewnego dnia państwo muszą wyjechać, a Lady zostaje pod opieką ciotki, która przywozi dwa, wredne koty. W wyniku zamieszania musi uciec z domu, a jej kompanem w tułaczce zostanie Tramp, który ciągle powtarza jej, że wszystko, co dobre, zawsze się kończy i prędzej czy później jej państwo o niej zapomną. Wszystko układa się dobrze do momentu, kiedy Lady nie zostaje złapana przez hycla... Możecie później obejrzeć również drugą część bajki

W głowie się nie mieści 

Riley to główna bohaterka naszej bajki. Jej życiem kieruje pięć emocji: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Pozostałe próbują zakłócić tę pierwszą, kiedy dziewczyna przeprowadza się wraz ze swoimi rodzicami do San Francisco. Przepiękna bajka o emocjach i odczuciach. 

Zwierzogród 

Nick Bajer to cwany lisek, który żyje z drobnych przekrętów. Judy Hops to z kolei pierwszy w historii królik, który zatrudniony został w policji. Łączą ze sobą siły, aby zrobić wszystko, by rozwikłać pewną kryminalną zagadkę. Judy jest bardzo zmotywowana i nie chce, aby cokolwiek stanęło jej na drodze.

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz