Nadchodzące wydarzenia Strefy Kultury Wrocław

środa, 23.5.2018 09:00 596 0

Dzień Sąsiada i sąsiedzkie spacery
Wspólne spacery, oglądanie wystaw, podwórkowy plener malarski, warsztaty fotograficzne, sąsiedzkie kino pod gołym niebem, potańcówka czy sąsiedzka uczta – to tylko niektóre z propozycji programu Sąsiadujemy, służącego rozwijaniu relacji mieszkańców wrocławskich osiedli – Ołbina, Brochowa, Kleczkowa i Przedmieścia Oławskiego. Bogaty i zróżnicowany program przygotowany przez Strefę Kultury Wrocław z partnerami, w którym kluczowe będą działania w Pracowni Komuny Paryskiej 45, Dzień Sąsiada (25 maja) oraz Dzień Trójkąta realizowany będzie od maja do września bieżącego roku.


​10. WROsound #backyard – ogłoszenie programu
Dziesiąta edycja przyniosła duże zmiany. Tegoroczna odsłona festiwalu WROsoundu będzie skierowana do fanów muzyki, lifestylu, miłych wspomnień i hasztagów. Impreza po pierwsze zmienia porę roku (z grudnia na czerwiec), po drugie opuszcza mury Impartu, by przenieść się na jego podwórko i dać początek nowej tradycji – organizowania tego wydarzenia w schemacie open air.Poznaliśmy program 7. edycji Europejskiej Nocy Literatury
9 czerwca Przedmieście Oławskie wypełni się prozą najlepszych europejskich pisarek i pisarzy. Podczas 7. edycji Europejskiej Nocy Literatury usłyszymy – nierzadko przedpremierowo – teksty 10 autorów, w 10 przedmiejskich lokalizacjach, czytane przez 10 znakomitych postaci polskiej kultury. Program wydarzenia skupiony będzie na różnych aspektach doświadczenia obcości.

Co się dzieje w Mikrograntach?
W tym tygodniu startują realizacje projektów Mikrogranty. We wtorek (22.05) w czasie rodzinnego pikniku odbędzie się tworzenie wielkiego obrusu i spotkanie z dzieciakami z Przedmieścia Oławskiego. W sobotni wieczór (26.05) powspominamy początki blokowisk na Szczepinie oglądając archiwalne i prywatne fotografie, a w weekend na Kosmosowym Placu Zabaw będzie można zobaczyć przedstawienie teatralne.

Terra (in)cognita – warsztaty
23 maja w Barbarze rusza cykl działań warsztatowo-edukacyjnych dla wrocławskich kadr kultury, realizowanych w ramach pilotażowej edycji programu „Praktycy Kultury”. Warsztaty prowadzone są w języku polskim, a udział w nich jest darmowy po dokonaniu uprzedniej rejestracji na adres e-mail: praktycykultury@strefakultury.pl.

Spektakl muzyczny "Wykluczeni" zespołu Kormorany
Kormorany to zespół uznany przez wielu za legendę polskiej alternatywy – autorzy niesamowitych plastyczno-muzycznych happeningów, mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej. Tym razem, w towarzystwie pieśniarek, a także w poszerzonym składzie instrumentalnym, zapraszają na wydarzenie w formie spektaklu muzycznego, w którym porywają słuchaczy w podróż w czasie, do świata słowiańskich przodków. Spektakl odbędzie się 28 maja o 20:00 w Imparcie. Bilety wciąż w sprzedaży.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)