komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Nadchodzące premiery w Dolnośląskim Centrum Filmowym

piątek, 8.3.2019 08:30 , komentarze: 0 , odsłony: 233
kategorie artykułu:

PREMIERY:

Całe szczęście
Szczęśliwy Lazzaro
To właśnie życie

WYDARZENIA SPECJALNE:

Dzień Kobiet: Wojowniczki i Mścicielki – 8 marca o godz. 18.15 i 20.30. Bilety 16 zł.
Fokus na serial: „Czarne Pola” - 10 marca o godz. 20.00. Bilety 12 zł.
"Przemytnik" - pokaz przedpremierowy – 9 marca o 20.15. Bilety 16/20 zł.

W CYKLACH:

DKF – „Strike a Pose. Tancerze Madonny” - 11 marca o 19.00. Bilety 12 zł.
FKS – „Na głęboką wodę” – 12 marca, godz. 12:00. Bilety 12 zł.

 

WYDARZENIA SPECJALNE: 

DZIEŃ KOBIET: WOJOWNICZKI I MŚCICIELKI. Bilety 16 zł.

8 marca w DCF będą królowały kobiety silne, zdeterminowane, inspirujące. Wojownicze i mściwe. Pójdziemy na otwartą wojnę z policją razem z Mildred Hayes w "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" oraz powalczymy z traktującym przedmiotowo kobiety watażką wraz z Cesarzową Furiosą w "Mad Max: Na drodze gniewu".

  • "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", reż. Martin McDonagh | USA, Wlk. Brytania 2017 | godz. 18:15 

Mieszkająca w małym miasteczku na amerykańskiej prowincji Mildred Hayes (Frances McDormand) w dalszym ciągu nie dowiedziała się, kto zabił jej córkę, mimo, iż od morderstwa upłynęło już kilka miesięcy. Lokalna policja wciąż nie wpadła na trop sprawcy. Kobieta jest na tyle zdesperowana i zdeterminowana, że decyduje się na odważne posunięcie: wynajmuje miejsce reklamowe na trzech billboardach przy drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szeryfa Williama Willoughby’ego (Woody Harrelson). Kiedy do akcji wkracza zastępca szeryfa, niezrównoważony i porywczy posterunkowy Dixon (Sam Rockwell), konflikt między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi zamienia się w otwartą wojnę.

 

  • "Mad Max: Na drodze gniewu", reż. George Miller | Australia, USA 2015 | godz. 20:30 

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max (Tom Hardy) zostaje porwany do osady, w której rządzi psychopatyczny watażka Wieczny Joe (Hugh Keays-Byrne). Udaje mu się uciec i dołączyć do konwoju żon tyrana, które próbują się przedostać do „ziemi obiecanej”. Przewodzi im Cesarzowa Furiosa (Charlize Theron) - kobieta, która nauczyła się żyć w świecie opanowanym przez bezwzględnych mężczyzn. Silna i wojownicza, postanawia pomóc słabszym od siebie. W wielkiej cysternie przemyca uciekinierki, seksualne niewolnice Wiecznego Joe. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

 

FOKUS NA SERIAL: "CZARNE POLA". Bilety 12 zł. 

10 marca o 20.00 premierowo pokażemy pilotowy odcinek niezależnego serialu „Czarne Pola” w reżyserii Przemysława Wojcieszka. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Magdalena Piekarska. 

„Czarne Pola” to całkowicie niezależny projekt. Twórcy podkreślają, że ich intencją jest stworzenie produkcji, która odmieni oblicze polskiego serialu. Za projektem stoją m.in.: reżyser i scenarzysta Przemysław Wojcieszek znany z takich filmów, jak „Made in Poland”, „Jak całkowicie zniknąć”, czy „Głośniej od bomb”, operatorka Zofia Goraj i kompozytor Filip Zawada. Serial ma być posępnym kryminałem, który pod pretekstem rozrywki, skłoni widzów do refleksji na temat otaczającej ich rzeczywistości. 

W prowincjonalnym miasteczku rządzonym przez proboszcza, prawicowych polityków i skorumpowany biznes ginie lewicowy prawnik. Dwóch młodych, nieprzekupnych policjantów podejmuje śledztwo. Bardzo szybko odkrywają, że są sami przeciwko wszystkim. Z błogosławieństwem swoich przełożonych czy bez - dwaj ideowi gliniarze postanawiają doprowadzić śledztwo do końca. Na początku grillują miejscowego księdza, który, szczerze lub nie, podpowiada im kolejne postaci i tropy. 

- Wykorzystujemy konwencję serialu kryminalnego, aby w sposób wielowątkowy opowiedzieć o dzisiejszej Polsce. Z jednej strony opowiadamy wciągającą historię, z drugiej - z pasją dokumentalistów i historiografów rozbieramy na części pierwsze Polskę w trakcie politycznego i społecznego przesilenia. Serial fabularny jest jedyną formą, która pozwoli nam tego dokonać w sposób złożony i dogłębny. Chcemy nie tylko rozrywki, ale też prawdziwego portretu Polski i Polaków – deklarują twórcy. 

„Czarne Pola” to wyjątkowy, niezależny projekt społeczny finansowany w ramach crowdfundingu. Obecnie ekipa zbiera pieniądze na realizację drugiego odcinka serialu pt. „Patriarcha”.

 

"PRZEMYTNIK" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY. Bilety 16/20 zł.

9 marca o 20.15 zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Clinta Eastwooda "Przemytnik" będący historią starszego mężczyzny, który nieświadomie zostaje kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu.

Earl Stone (Clint Eastwood) to 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym. Czy Earl zdąży naprawić popełnione w przeszłości błędy zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu?  

PREMIERY:

 

CAŁE SZCZĘŚCIE

W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa (Maks Balcerowski), niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska). Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie. Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie "sportowego trybu życia". Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna – wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta… Przebojowa gwiazda i onieśmielony jej urokiem mężczyzna. Dlaczego los ich połączył? Czy uda im się wspólnie odnaleźć "Całe szczęście"?

SZCZĘŚLIWY LAZZARO

Tytułowy Lazzaro (Adriano Tardiolo) jest mieszkańcem zapomnianej przez Boga i ludzi sycylijskiej wsi, bezlitośnie eksploatowanej przez baronową Alfonsinę De Lunę (Nicoletta Braschi) i jej ekonoma. Nieznający ironii, występku ani fałszu chłopak jest wcieleniem najszlachetniejszej dobroci, przez wszystkich uznawanej jednak za zwykłą głupotę. Kiedy więc Lazzaro udzieli schronienia znudzonemu synowi arystokratki, ten postanowi dla zabawy wykorzystać naiwność wieśniaka.

 

TO WŁAŚNIE ŻYCIE

Złożona z kilku nowel historia rodziny z Nowego Jorku, której losy znaczone są licznymi tragediami. Punktem wyjścia tej opowieści jest pytanie co by było gdyby: gdyby rodzice nigdy się nie spotkali, gdyby nie doszło do wypadku, gdyby ktoś w porę zauważył pędzący autobus. Reżyser Dan Fogelman zwraca uwagę na kruchość ludzkiego życia i na to, że z kluczowymi decyzjami nie warto zwlekać, bo w końcu może być za późno.

 

CYKLE:

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

11 marca, godz. 19.00 – „STRIKE A POSE. TANCERZE MADONNY, reż. Reijer Zwaan i Ester Gould, Belgia, Holandia 2016 – 83 min. Bilety 12 zł.

Vogue! - słynna piosenka Madonny i równie słynny teledysk Davida Finchera wstrząsnął w posadach kulturą popularną początku lat 90. Sukces singla sprawił, że królowa popu zabrała występujących w wideoklipie tancerzy w międzynarodowe tournée zatytułowane Blonde Ambition World Tour. Jak naprawdę wyglądała atmosfera na trasie, z której następnie zrealizowano film W łóżku z Madonną? Co kryło się pod jej atrakcyjną powierzchnią? Jak wyglądało dalsze życie tancerzy, którzy dzięki współpracy z Madonną trafili na pierwsze strony gazet? Strike a Pose. Tancerze Madonny – jeden z najgłośniejszych dokumentów 2016 roku – opowiada nie tylko o fenomenie popkulturowym, ale i o seksualnej emancypacji oraz epidemii AIDS.

 

FILMOWY KLUB SENIORÓW 

12 marca, godz. 12:00 – „NA GŁĘBOKĄ WODĘ”, reż. JAMES MARSH - Anglia - 2018 – 100 min. Bilety 12 zł.

Szczęśliwe i zakochane w sobie małżeństwo z trójką dzieci przeżywa dotkliwy kryzys finansowy. Aby z niego wyjść mąż postanawia wziąć udział w niebezpiecznym żeglarskim wyścigu dookoła świata i w ten sposób osiągnąć sukces i zdobyć fortunę. Czy wygra z żywiołem i nie zawiedzie tych, na których najbardziej mu zależy?

 

Wasze komentarze


środa, 20.3.2019 08:15
poniedziałek, 18.3.2019 08:00
sobota, 16.3.2019 14:25
piątek, 8.3.2019 12:00
czwartek, 7.3.2019 08:00
wtorek, 5.3.2019 13:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele