komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Na PWr lepiej niż zagranicą

wtorek, 6.11.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 630
kategorie artykułu:

Troje naukowców, którzy dotychczas realizowali swoje badania w USA, Hiszpanii i we Włoszech, przeniesie się na Politechnikę Wrocławską. Wszyscy otrzymali granty badawcze w ramach programu „Polskie Powroty” realizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

       Fot. Pixabay

Program „Polskie Powroty” umożliwia polskim naukowcom pracującym za granicą na powrót do kraju i podjęcie pracy w krajowych uczelniach. W tej edycji do udziału w projekcie zgłoszonych zostało 108 wniosków, z których do finansowanie wybrano ostatecznie 22 projekty.

Wśród laureatów znalazło się troje naukowców, którzy wkrótce rozpoczną pracę na Politechnice Wrocławskiej:

  • Dr Jacek Herbrych z Uniwersytetu w Tennessee (Knoxville, USA) trafi na Wydział Podstawowych Problemów (Katedra Fizyki Teoretycznej) – otrzymał grant w wysokości 1,1 mln zł,
  • Dr inż. Grzegorz Pasternak z Uniwersytetu w Trento (Włochy) trafi na Wydział Chemiczny (Zakład Materiałów Polimerowych i Węglowych) – otrzymał grant w wysokości 1 mln zł,
  • Dr hab. inż. Sabina Rosiek-Pawłowska z Uniwersytetu w Almerii (Hiszpania) trafi na Wydział Mechaniczno-Energetyczny (Zakład Podstaw Konstrukcji i Maszyn Przepływowych) – otrzymała grant w wysokości 1,6 mln zł. 

Program realizowany przez NAWA ma za zadanie stworzyć wracającym naukowcom optymalne warunki prowadzenia w Polsce badań naukowych lub prac rozwojowych na światowym poziomie. Środki uzyskane w ramach programu pozwolą na zapewnienie wynagrodzenia na poziomie europejskim oraz na stworzenie zespołu badawczego.

Dzięki udziałowi w projekcie krajowe uczelnie i jednostki naukowe pozyskają do współpracy specjalistów posiadających doświadczenie międzynarodowe oraz wiedzę z zakresu najnowszych trendów badawczych w swojej dyscyplinie naukowej.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 2 godz temu
sobota, 20.4.2019 11:07
piątek, 19.4.2019 17:12
czwartek, 18.4.2019 15:34
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork