Mundurowi z komisariatu na Ołbinie spotkali się z mieszkańcami

czwartek, 22.7.2021 10:30 136 0

Policjantka, która na co dzień zajmuje się problematyką osób nieletnich wraz z ratownikiem wodnym wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcami Ołbina. Poruszono przede wszystkim tematykę bezpieczeństwa nad wodą oraz rozmawiano o tym, jak należy postępować, aby podczas wakacji nie doszło do przykrych zdarzeń. Spotkania profilaktyczne są niezwykle ważne, ponieważ jest to wspaniała okazja, żeby bezpośrednio spotkać się z mieszkańcami i móc poruszyć najważniejsze tematy.

Młodszy aspirant Katarzyna Przerwa z komisariatu przy ulicy Rydygiera na co dzień pełni służbę zajmując się problematyką osób nieletnich. Ponadto specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prewencji kryminalnej. Od kilku lat w ramach prowadzonej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej spotyka się z osobami zamieszkującymi wrocławski Ołbin.

20 lipca o godzinie 10.00 zostało zorganizowane kolejne spotkanie w Nadodrzańskim Centrum Wsparcia. Tym razem policjantka poruszyła tematykę związaną z trwającymi wakacjami nawiązując do akcji realizowanej przez Komendę Główną Policji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” .

W rozmowach o bezpieczeństwie współtowarzyszył jej ratownik z dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz dzielnicowi z ołbińskiego komisariatu. Poruszone zostały najważniejsze kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Policjantka wspólnie z ratownikiem omówili zagrożenia jakie mogą czekać każdego z nas spędzając czas przy otwartych akwenach. Najważniejszym jest, aby nigdy nie łączyć alkoholu z kąpielami w wodzie oraz nie przeceniać swoich umiejętności pływackich. Podczas prelekcji przypomniane zostały zasady właściwego zachowania podczas kąpieli w otwartych akwenach, basenach czy kąpieliskach, w jaki sposób można wezwać pomoc w przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji oraz czego unikać, aby czas wakacyjnego odpoczynku był chwilą wytchnienia od codzienności, a nie czasem zmartwień z powodu nieprzyjemnych sytuacji.

Funkcjonariuszka z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin wielokrotnie brała udział w prelekcjach podczas współpracy z wrocławskim MOPS. M.in. w zeszłym roku prowadziła warsztaty z technik samoobrony dla seniorów, a także rozmawiała o zagrożeniach czyhających na nich ze strony oszustów działających metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Te ostatnie zaowocowały tym, że jedna z kobiet, która brała udział w takim spotkaniu, nie stała się ofiarą oszustwa! Pewnego dnia zadzwonił do niej mężczyzna podający się za listonosza informując ją, że zostanie pod jej adres  dostarczona przesyłka. Następnego dnia kobieta otrzymała kolejny telefon – tym razem w słuchawce usłyszała, że rozmawia z rzekomym policjantem, który ostrzegał ją przed działaniem oszusta, dzień wcześniej podającego się za listonosza. Policjantka wielokrotnie na spotkaniach przypominała o zachowaniu ostrożności podczas tego typu rozmów, dlatego seniorce w samą porę udało się wyczuć złe intencje rozmówcy, rozłączyła się i nie doszło do utraty mienia.

Młodszy aspirant Przerwa ma zaplanowane kolejne spotkania w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej programu KomPAS, na których będzie kontynuować rozmowy o bezpieczeństwie i odpowiadać na pytania mieszkańców Ołbina, które najczęściej dotyczą najbardziej nurtujących ich tematów.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)