komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 8 kwietnia 2020

Cezaryny, Dionizego


MPK Wrocław wspiera WOŚP!

piątek, 10.1.2020 15:31 , komentarze: 0 , odsłony: 625
kategorie artykułu:

Wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z dużą chęcią zaangażowało się w tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze zabytkowe tramwaje już w nocy z 11 na 12 stycznia wyjadą na ulice Wrocławia, a dzięki organizowanym przez nas licytacjom można poznać funkcjonowanie MPK od środka.

Pierwszy kurs trzech zabytkowych tramwajów Konstal N odbędzie się kilka minut po północy, w nocy z soboty na niedzielę. Trasa przejazdu rozpoczyna się od historycznego przystanku przy Operze i wiedzie przez centrum Wrocławia. Nocny kurs zainicjuje udział MPK w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a wspomniane tramwaje znów pojawią się na torach już w niedzielne popołudnie.

Tramwajami będą opiekować się MPK Wrocław, Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Klub Sympatyków Transportu Miejskiego. W pojazdach obecni będą wolontariusze zbierający datki w ramach tegorocznej odsłony WOŚP. Przejazd naszymi tramwajami będzie bezpłatny.

MPK zorganizowało również dwie aukcje, na których można wylicytować poznanie codziennego życia spółki od kulis. Pierwsza z aukcji daje jej zwycięzcy szansę na zostanie jednodniowym Honorowym Prezesem MPK. Podczas kilku godzin spędzonych u boku prezesa zarządu MPK Krzysztofa Balawejdera będzie można odwiedzić wrocławskie zajezdnie, spotkać się z naszymi pracownikami i zmierzyć z sytuacjami, które czekają na nas każdego dnia.

Druga aukcja to niepowtarzalna szansa na zwiedzanie Zajezdni Tramwajowej nr 4 – Borek w wersji premium. W trakcie wycieczki na tryumfatora licytacji oraz jego osobę towarzyszącą czeka zobaczenie od środka hali tramwajowej, poznanie szczegółów nt. codziennego funkcjonowania zajezdni oraz możliwość pokierowania tramwaju na jej terenie. Obie aukcje potrwają do niedzieli 19 stycznia. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.4.2020 16:16
poniedziałek, 16.3.2020 11:49
piątek, 13.3.2020 18:32
czwartek, 27.2.2020 11:20
wtorek, 18.2.2020 16:40
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele