Mistrzostwa Europy Mężczyzn U20 w Lacrosse

środa, 26.6.2024 10:40 617 0

Międzynarodowy lacrosse wraca do Wrocławia. Od 19 do 27 lipca na boiskach Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Adama Mickiewicza 58 zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy U20. Weźmie w nich udział prawie 400 zawodników z 13 reprezentacji narodowych. Na wrocławskich boiskach pojawią się zawodnicy z Anglii, Belgii, Czech, Danii, Holandii, Irlandii, Izraela, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii i Włoch.

Zawody będą podzielone na fazę grupową (dwie grupy po 4 zespoły i jedna dla 5 ekip), fazę play-off, a następnie półfinały i walkę o medale. Drużyny przegrane w poszczególnych etapach będą walczyły ze sobą o dalsze miejsca. Łącznie we Wrocławiu będzie można obejrzeć 27 spotkań. Każdego dnia “game of the day” (mecz dnia) będzie opatrzony komentarzem na żywo. Nie możemy się doczekać, żeby po raz kolejny gościć zawodników lacrosse z Europy. Po sukcesie Europejskich Eliminacji do Mistrzostw Świata Mężczyzn w Lacrosse 2022, które zorganizowaliśmy nieco ponad dwa lata temu i tym razem jesteśmy przekonani, że będzie to świetna impreza.

Będziemy gościć zawodników poniżej 20 roku życia i mamy nadzieję, że Polska, Wrocław, a przede wszystkim nasi wrocławscy kibice przyjmą ich z radością i tłumnie przyjdą kibicować podczas spotkań - mówi organizator imprezy Maciej Krupniewski. Podczas zawodów nie zabraknie reprezentantów Polski. Biało-czerwoni ostro trenują do zbliżającego się turnieju. W kadrze na nadchodzący turniej pojawią się zawodnicy na co dzień reprezentujący, wielokrotnych mistrzów Polski, Kosynierów Wrocław.

O odpowiednie przygotowanie Polaków do zawodów dba profesjonalna kadra trenerska. Lacrosse w kraju wciąż jest sportem niszowym, ale coraz bardziej zyskującym na popularności. Tym bardziej cieszy nas, że młodzi ludzi chcą go uprawiać! To ważne z kilku względów: z jednej strony w dzisiejszych czasach każda aktywność fizyczna jest na wagę złota, z drugiej “czym skorupka za młodu…” Im wcześniej chłopaki zaczną rywalizować na europejskim poziomie, tym lepsi będą za kilka lat. Tym razem pokażą się przed własną publicznością! Mam pewność, że będzie to dla nich dodatkowy, mobilizujący bodziec - mówi Jędrzej Madej - manager reprezentacji Polski.

Równolegle z Mistrzostwami U20 odbędzie się Festiwal ELAX 2024, podczas którego mecze towarzyskie rozegrają drużyny z Walii, Irlandii, Izraela, Polski i Norwegii. Wydarzenie będzie dostępne dla kibiców z całej Europy. Mile widziani będą mieszkańcy Dolnego Śląska, dla których wstęp jest darmowy. Całe zawody będzie można zobaczyć na żywo, na transmisjach online na kanale YouTube. Mistrzostwa Europy mężczyzn U20 w lacrosse 2024 zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, honorowym patronatem Marszałka województwa Dolnośląskiego oraz patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)