komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


Mistrzostwa Europy Lacrosse 2020 we Wrocławiu odwołane

poniedziałek, 30.3.2020 16:28 , komentarze: 0 , odsłony: 401
kategorie artykułu:

W lipcu tego roku w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu miały odbyć się największe Mistrzostwa Europy Lacrosse w historii. Niestety, w wyniku pandemii koronawirusa wszystkie duże turnieje nie odbędą się w tym roku - również wspomniane zawody lacrosse. 

       Fot.Pixabay

W styczniu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu przeprowadzono losowanie grup, które rozgrzało 29 nacji biorących udział w Mistrzostwach Europy Lacrosse. Polska jeszcze nigdy nie organizowała tak dużego wydarzenia w tym sporcie, więc w okresie przygotowań emocje sięgały zenitu. Lipcowy turniej miał być największym turniejem europejskiego lacrosse w historii: 11. edycja sprowadziłaby do stolicy Dolnego Śląska aż 29 ekip! Jednocześnie Mistrzostwa Europy Lacrosse we Wrocławiu miały być po raz pierwszy turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata (rok 2022, Los Angeles). 

Niestety, po długich rozmowach z przedstawicielami właściwych jednostek administracyjnych, podmiotami wspierającymi i Europejską Federacją Lacrosse, organizatorzy zdecydowali się na przełożenie turnieju. Mistrzostwa na pewno nie odbędą się w 2020 roku - nowa data zostanie ustalona podczas zebrania Światowej i Europejskiej Federacji. Nie zmieni się miejsce organizacji turnieju, więc polscy kibice i fani tego sportu zobaczą lacrosse na najwyższym europejskim poziomie właśnie we Wrocławiu. 

- Oczywiście, jest nam bardzo przykro, ale tym razem zadziałała tak zwana „siła wyższa” i musimy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo nie tylko uczestników i kibiców, ale myśleć globalnie – mówi Kajetan Statkiewicz, Koordynator Mistrzostw. - Wiemy, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem w zaistniałych okolicznościach jest odwołanie imprezy w tym roku. Zaznaczam – tylko w tym roku! Mamy nadzieje, że mistrzostwa uda się rozegrać jak najszybciej. To wielka szansa dla Wrocławia, Polski i całego środowiska lakrosowego Starego Kontynentu. Bardzo dużo pracy zostało już włożone w organizację tych zawodów i po prostu nie możemy się ich doczekać! Obecnie, potrzeba nam jednak sporo cierpliwości – dodaje Statkiewicz. 

Ze względu na trwającą pandemię i niemożność przewidzenia zakończenia zagrożenia epidemicznego, na decyzję dotyczącą nowego terminu Mistrzostw, musimy zaczekać. O wyznaczeniu ostatecznej daty, poinformujemy niezwłocznie po wspomnianym zebraniu globalnej i kontynentalnej federacji. 

 

Wasze komentarze

piątek, 5.6.2020 12:03
czwartek, 4.6.2020 10:39
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele