Misja lider – Gwardia podejmie BBTS Bielsko-Biała

piątek, 21.1.2022 13:31 404 0

Po krótkiej przerwie siatkarze Chemeko-System Gwardii Wrocław wracają na ligowe parkiety. W sobotę, 22 stycznia w domowym meczu podopieczni Rainera Vassiljeva podejmą BBTS Bielsko-Biała.

To spotkanie, w którym faworyta należy upatrywać w drużynie gości. Siatkarze Harry’ego Brokkinga od początku sezonu prezentują się zdecydowanie najrówniej w całej TAURON 1.Lidze. Bielszczanie z dorobkiem 45 punktów zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli i nad drugim MKS-em Będzin mają aż 10 „oczek" przewagi.

Gwardziści do tej pory zgromadzili o 13 punktów mniej od swoich sobotnich rywali, z którymi w tym sezonie już raz się mierzyli. W Bielsku-Białej gospodarze wygrali 3:1, ale Gwardia nie poddała meczu bez walki.

Podopieczni Harry’ego Brokkinga w dotychczasowych 18 meczach przegrali tylko 4 razy. Sposób na bielszczan znalazły drużyny z Bydgoszczy, Tomaszowa Mazowieckiego, Strzelec Opolskich i Kluczborka.

Gwardziści do spotkania przystąpią po wygranym, zaciętym meczu z Legią Warszawa. Rafał Sobański, przyjmujący wrocławskiego zespołu uważa, że drużynie w poprzednich meczach brakowało stabilizacji. - Musimy wychodzić na mecze, jak po swoje. Wiemy wszyscy po co wychodzimy na parkiet. Tego na razie nam brakowało. Mamy zbyt duże fale w poszczególnych setach – diagnozuje Sobański.

Rozgrywający Sebastian Matula uważa, że przerwa (weekend bez gry) pomogły zespołowi nabrać świeżości. - Na pewno odpoczęliśmy. Dostaliśmy weekend wolny – każdy spędził czas z rodziną. W tygodniu bardzo mocno trenowaliśmy, by przygotować się do meczu z Bielskiem. Po Legii taki weekend wydaje się, że był potrzebny – uważa Matula.

Czy zwycięstwo z Legią, w trudnych okolicznościach, było tym przełomowym dla Gwardzistów? - Nie graliśmy dobrze przez dwa sety, ale udało się wygrać. To pokazuje, że nie grając swojej siatkówki też potrafimy wygrać. Graliśmy z drużyną, która aktualnie jest wyżej od nas w tabeli. Mam nadzieję, że to się zmieni - dodaje.

Spotkanie Chemeko-System Gwardia Wrocław vs BBTS Bielsko-Biała odbędzie się w sobotę, 22 stycznia w Hali Orbita o godzinie 17:00. Transmisja w Polsacie Box Go i na stronie polsatsport.pl. Bilety zakupić można w serwisie Eventim -> www.eventim.pl/event/gwardia-wroclaw-hala-orbita-14676009/.