komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 21 października 2018

Urszuli, Hilarego

Ministerstwo doceniło naszych studentów. Dotacja dla kół naukowych PWr

czwartek, 9.8.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 688
kategorie artykułu:

Cztery koła naukowe z Politechniki Wrocławskiej zostały laureatami ministerialnego programu „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”. Na realizację swoich zainteresowań, planów i projektów studenci otrzymają łącznie ponad 1,2 mln zł.

        Fot. pixabay 

PWR Racing Team, Akademicki Klub Lotniczy PWr oraz Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” dostaną po 319 tys. zł. To, poza jednym projektem z AGH, najwyższe przyznane dofinansowanie. Dzięki otrzymanemu wsparciu nasi studenci w przyszłym roku wezmą udział w kilku międzynarodowych zawodach. Między innymi PWR Racing Team będzie mógł wystartować ze swoim bolidem na prestiżowych zawodach Formuły Student w USA. Czwartą ekipą, która została doceniona przez MNiSW, jest Koło Naukowe „OFF-Road” - autorzy m.in. łazika marsjańskiego Scorpio. W ich przypadku dotacja wyniosła 240 tys. zł. 

Do sfinansowania zostało wybranych 98 ze 138 zgłoszonych projektów. Organizatorzy przeznaczą na ten cel łącznie prawie 12 mln zł ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest wspieranie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności.

Dzięki zdobytym środkom studenci będą mogli uczestniczyć w konkursach, zawodach i konferencjach na arenie międzynarodowej. Pieniądze mogą być przeznaczone także na zakup materiałów i usług bezpośrednio związanych z organizacją imprez i wyjazdów. 

Projekt „Najlepsi z najlepszych! 3.0.” to kontynuacja serii „Najlepsi z najlepszych!” i „Najlepsi z najlepszych! 2.0.” oraz programu „Generacja Przyszłości”.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
piątek, 19.10.2018 16:00
piątek, 19.10.2018 11:00
piątek, 19.10.2018 08:45
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Sklep AZE
Teagle
części Samsung
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
monitoring GPS
Wypożyczalnia osuszaczy
biura do wynajęcia
New-House