komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Mieszkanie na start w dużym mieście – na co zwrócić uwagę?

poniedziałek, 19.10.2020 18:04 , odsłony: 159
kategorie artykułu:

Rynek pierwotny we Wrocławiu cechuje się dużą dynamiką – z roku na rok przybywa nowych inwestycji mieszkaniowych. Stolica Dolnego Śląska przyciąga nie tylko studentów, ale także młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć samodzielne życie w dużym mieście.

Wrocław to czwarte największe miasto w Polsce pod względem liczby mieszkańców. Swoje siedziby mają tu największe światowe firmy oraz korporacje, które dają prace tysiącom ludzi. Decydując się na życie w dużym mieście, trzeba liczyć się ze sporymi kosztami wynajmu mieszkania. Spora część przyjezdnych stawia na zakup własnego M2. Na rynku dostępne są również lokale inwestycyjne, często zlokalizowane w pobliżu dużych kompleksów biurowych. Co zatem wybrać – kupno czy wynajem?  Przyjrzymy się kilku ofertom nowych mieszkań we Wrocławiu oraz aparthotelom.

Osiedle blisko pracy

Decydując się na zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego, często najważniejszym aspektem jest jego lokalizacja. Wówczas bierzemy pod uwagę takie kwestie jak: odległość od miejsca pracy, dobry dostęp do komunikacji miejskiej oraz zaplecze usługowo-handlowe. Mieszkania w centrum miasta będą nieco droższe, jednak w okolicy znajdziemy wszystko, co potrzebne do codziennego życia. Ma to również swoje wady – mieszkając w sercu miasta, musimy się liczyć ze zwiększonym ruchem miejskim i korkami. Na szczęście nie trzeba martwić się o hałas – inwestorzy, którzy budują osiedla w centrum, często stosują dźwiękoszczelne okna, by zapewnić komfort przyszłym lokatorom.

Jeżeli chcesz zaznać nieco spokoju i ciszy, i nadal mieć dobry dostęp do biurowej części Wrocławia, powinieneś zdecydować się na mieszkanie nieco oddalone od centrum. Nie oznacza to, że będziesz musiał zrezygnować z całego zaplecza usługo-handlowego. Często przy dużych osiedlach znajdują się liczne sklepy, restauracje oraz punkty usługowe. Tak właśnie jest w przypadku osiedla „Księżno” od Archicom. W pobliżu inwestycji znajdują się liczne udogodnienia. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu docenią fakt, że w niedalekim sąsiedztwie położony jest Park Wschodni. Kursują tu liczne linie autobusowe, a nieco dalej, tramwajowe. Co więcej, parę minut piechotą dzieli mieszkańców od przystanku kolejowego „Wrocław Brochów”, gdzie w 5 minut dojedziemy na Dworzec Główny.

Wynajem z udogodnieniami

Co zrobić w przypadku gdy mamy ograniczony budżet, a chcemy mieszkać w centrum? Zdecyduj się na wynajem lokalu inwestycyjnego.

Większość biurowców we Wrocławiu skupionych jest dużych ośrodkach. W ich sąsiedztwie często powstają budynki z lokalami inwestycyjnymi, by pracownicy mogli cieszyć się bliskim sąsiedztwem miejsca pracy. Jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy kupować karty miejskiej, gdyż wszystko jest w zasięgu ręki. W budynku często znajduje się też przestrzeń do co-workingu, w której można wspólnie wymieniać się wiedzą i poglądami. Co więcej lokale inwestycyjne cechują się minimalizmem, można je urządzić według swoich indywidualnych potrzeb. Mieszkania są klimatyzowane, często mają prywatny balkon oraz loggię. Wynajem takiego mieszkania to same zalety.

Jaki korzyści ma zatem nabywca? Otóż lokale inwestycyjne z rynku pierwotnego często są już umeblowane oraz zaopatrzone w niezbędne sprzęty AGD. Decydując się na zakup takiego mieszkania zarówno kupujący, jak i najemca dostają opcję zdalnego zarządzania lokalem z każdego miejsca na ziemi. Nabywca może również dostać zwrot podatku z tytułu zakupionej nieruchomości. Nie musi także przejmować się szukaniem osoby chętnej na wynajem mieszkania, zrobi to za niego profesjonalny operator. Wszystkie te zalety łączy w sobie inwestycja „Legnicka 60C” od By Made. Budynek położony jest niedaleko jednego z większych kompleksów biurowych Wrocław Business Garden oraz Cu Office, czym z pewnością będą zainteresowani tutejsi pracownicy.

Wymarzone mieszkanie

Jeżeli masz określony budżet, który chcesz przeznaczyć na zakup nowego mieszkania we Wrocławiu, to już połowa sukcesu. Głównym wyznacznikiem przy wyborze idealnego lokalu, będzie lokalizacja oraz udogodnienia. Chcesz mieszkać w niedalekiej odległości od pracy, mieć dostęp do rozrywki oraz kultury, a w pobliżu musi znajdować się co najmniej jeden duży sklep. Dodatkowo posiadasz samochód, więc nie chcesz martwić się parkingiem czy strefami płatnego parkowania – w budynku koniecznie musi znajdować się garaż podziemny. Te wszystkie cechy łączy w sobie inwestycja „Gdańska 1” od Inkom. Osiedle położone jest w centrum Wrocławia, niedaleko placu Grunwaldzkiego. Mieszkania posiadają balkony bądź tarasy. Blisko stąd do pobliskich biurowców oraz uczelni. Inwestycja to pewny zysk, jeżeli po paru latach będziesz chciał zmienić miejsce zamieszkania, to z pewnością szybko znajdziesz osobę chętną na wynajem twojego lokalu.

Podsumowując, aparthotel (lokal inwestycyjny) jest idealną opcją na start, kiedy dopiero zaczynasz stawiać pierwsze kroki w mieście. Wynajem takiego mieszkania da ci gwarancję prywatności oraz luksusu. Za to nabywca będzie cieszył się pewnym ulokowaniem kapitału oraz pewnością, że najemca będzie osobą godną zaufania. Jeżeli posiadasz określony budżet i wymagania, powinieneś zdecydować się na kupno nowego mieszkania. Z pewnością da ci to poczucie większej niezależności.

 
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele