Międzynarodowa konferencja i koncert towarzyszący - Akademia Muzyczna we Wrocławiu

wtorek, 30.11.2021 13:06 222 0

W dniach 1-2 grudnia 2021 r. odbędzie się 6. edycja Międzynarodowej Konferencji „Analiza dzieła muzycznego. Historia – theoria – praxis”, która w tym roku ma formę zdalną.

Celem tego naukowego spotkania jest prezentacja najnowszych badań teoretycznych oraz muzykologicznych dotyczących m.in. zagadnienia sensu i znaczenia w muzyce, różnych technik kompozytorskich i stylów, a także różnych perspektyw badawczych.
W tegorocznej edycji Konferencji czynny udział wezmą naukowcy z USA, Austrii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytani, Niemiec oraz różnych ośrodków naukowo-badawczych w Polsce, a wykłady, prezentacje oraz panele dyskusyjne będzie można obserwować na kanale Youtube AMKL.

 


Szczegółowe informacje:
amuz.wroc.plhttps://amuz.wroc.pl/vi-miedzynarodowa-konferencja-analiza-dziela-muzycznego-historia-theoria-praxis-7061/?date=2021-12-01

W ramach Konferencji odbędzie się Koncert Studia Kompozycji Komputerowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu, podczas którego zaprezentują się kompozytorzy i instrumentaliści związani z wrocławską uczelnią muzyczną z Agatą Zubel i Cezarym Duchnowskim na czele.

Koncert prezentowany będzie 1 grudnia br. o godz. 20.00 na stronie internetowej oraz kanałach społecznościowych Akademii.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)