komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 12 grudnia 2018

Dagmary, Aleksandra

Miasto i Kultura: Kompromis

wtorek, 24.7.2018 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 452
kategorie artykułu:

Nie ma miasta bez kultury, podobnie jak nie ma kultury bez miasta. Druga odsłona konferencji „Miasto i Kultura” stanowi kontynuację zeszłorocznej edycji, podczas której przedstawiono różne aspekty ewaluacji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.  

Ideą przewodnią zaplanowanego na jesień wydarzenia będzie kompromis, o którym rozmawia się w kontekście społeczno-politycznym, biznesowym czy też relacyjnym, ale niezbyt często słyszymy o nim w kontekście przemysłów kultury.  - Nie mówimy głośno o trudach godzenia sztuki i marketingu, regulacji prawnych i realiów zarządzania kulturą, projektowania inkluzywnych przestrzeni i sytuacji versus rzeczywistości, w której funkcjonują producenci kultury. Nie rozpatrujemy kompromisu w kontekście współpracy międzysektorowej czy też budowania partnerstw pomiędzy skrajnie różnymi podmiotami, nie myślimy o nim rozwijając działania współtworzone z mieszkańcami naszych miast. Przede wszystkim nie idziemy na kompromis sami ze sobą, rezygnując z nadprodukcji projektów i koncentrując się na zachowaniu równowagi pomiędzy pracą i prywatnym życiem.  – mówi Krzysztof Bielaszka, jeden z twórców konferencji. 

 W trakcie „Miasta i Kultury” wspólnie przyjrzymy się trendom w zarządzaniu i produkcji kultury, dla których wspólnym mianownikiem ma być właśnie kompromis. Na program konferencji złożą się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty, podczas których czołowi aktywiści i praktycy zaprezentują najbardziej inspirujące narzędzia i praktyki związane z inkluzywnością kultury i CCR (cultural corporate responsibility). Na konferencję zapraszamy 18-20 października do Barbary, a także do Recepcji – nowej przestrzeni we Wrocławiu. Recepcja to kolejne z miejsc prowadzonych przez Strefę Kultury Wrocław – klubokawiarnia, położona w sercu artystycznego podwórka Ruska 46 abc – nowy przystanek na turystycznej mapie Wrocławia.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 4.12.2018 08:41
środa, 28.11.2018 10:06
środa, 28.11.2018 07:00
piątek, 23.11.2018 14:05
biura do wynaj?cia
Teagle
monitoring GPS
Sklep AZE
cz??ci Samsung
Kserokopiarki
New-House
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wypo?yczalnia osuszaczy