komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 23 lutego 2020

Romany, Damiana

Miał cofnięte uprawnienia, więc policjantom pokazał fałszywe prawo jazdy

wtorek, 31.12.2019 10:25 , komentarze: 0 , odsłony: 1756
kategorie artykułu:

Tuż obok budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Sołtysowickiej we Wrocławiu, funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego mieszkańca dolnośląskiej stolicy, kierującego osobowym Mitsubishi. Okazało się, że mężczyzna nie tylko miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami ale dodatkowo okazał policjantom sfałszowane prawo jazdy, a po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw, że jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Jakby tego było mało, jego samochód nie miał ważnych badań technicznych. Powód kontroli był prozaiczny - kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i świateł mijania.

Niektórzy mogą powiedzieć, że prześladuje ich pech. Lecz zdarza się, że ten „pech” nie jest bezpodstawny, a na własne życzenie. Dowodzi tego sytuacja, która przed kilkoma dniami miała miejsce na terenie wrocławskiego Psiego Pola. Tam właśnie policjanci w Wydziału Prewencji i Patrolowego, tuż obok budynku komendy miejskiej w którym na co dzień stacjonują, zauważyli kierującego Mistubishi, który nie miał włączonych obowiązkowych świateł, a także narażał własne bezpieczeństwo, jeżdżąc bez zapiętych pasów.

Interwencja przebiegała bardzo typowo do czasu, kiedy 54-letni Wrocławianin okazał funkcjonariuszom dokument, który miał być rzekomym międzynarodowym prawem jazdy uzyskanym na terenie Ukrainy. Jednak policjanci zaczęli mieć wątpliwości, co do prawdziwości trzymanego w rękach blankietu. Ich uwagę zwrócił między innymi elektroniczny chip, który okazał się wydrukowany i schodziła z niego farba.

Kontrolowany przez wywiadowców mężczyzna nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć w jaki sposób wszedł w posiadanie owego „prawa jazdy”. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny z policyjnych bazach danych, na jaw wyszły kolejne obciążające go fakty. 54-latek prowadził samochód, mimo że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Jednak to jeszcze nie wszystko! Mężczyzna okazał się być poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności, a dodatkowo prowadzony jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych. W związku z tym Wrocławianin został zatrzymany i doprowadzony jednostki policji, a jego pojazd trafił na strzeżony parking.

Teraz 54-latek będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. W związku z popełnionymi przez niego przestępstwami grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 17.2.2020 21:16
poniedziałek, 10.2.2020 09:05
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki