komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Miał 45 kg nielegalnego tytoniu w sportowych torbach. Został zatrzymany przez wrocławskich policjantów

piątek, 29.5.2020 14:13 , komentarze: 1 , odsłony: 825
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 50-letniego mieszkańca Wrocławia, który posiadał 45 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej. Policjanci namierzyli mężczyznę akurat w momencie, gdy przekładał towar do bagażnika samochodu. Straty Skarbu Państwa wyniosły blisko 50 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Jak głosi przysłowie „palenie szkodzi zdrowiu”. Posiadanie takiej ilości tytoniu i to bez znaków akcyzy z pewnością szkodzi podwójnie. Po pierwsze jest to przestępstwo, a po drugie, palenie tytoniu pochodzącego z nielegalnego źródła, wytwarzanego poza jakąkolwiek kontrolą i bez skrupulatnych badań pod kątem substancji szkodliwych może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Z posiadania 45 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej będzie musiał wytłumaczyć się teraz 50-letni mieszkaniec Wrocławia, który wpadł w ręce wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wpadli na jego trop na wrocławskim osiedlu Gajowice. Policjanci zauważyli 50-latka wczesnym rankiem i obserwowali mężczyznę. W pewnym momencie wyciągnął on materiałową torbę z bagażnika zaparkowanego osobowego Opla i przełożył do innego pojazdu. Mundurowi spodziewali się tego, co znajdą we wnętrzu torby – w tym momencie postanowili to sprawdzić.

Wcześniejsze ustalenia operacyjne nie zawiodły mundurowych. W sportowej torbie było kilkanaście worków z krajanką tytoniową, a w jednym z samochodów kolejne torby z tytoniem. Łącznie było to 45 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy z podatkiem VAT wyniosły w tym przypadku blisko 50 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie policjanci wykonali z nim dalsze czynności procesowe. Mężczyzna będzie teraz musiał odpowiedzieć przed sądem za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego i grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Czegoś nie rozumiem!! 45 kg tytoniu to około...
piątek, 29.05.2020 15:32 autor: Ciekawski
poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki