komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Mężczyzna, który ugodził księdza nożem usłyszał już zarzuty

wtorek, 11.6.2019 15:17 , komentarze: 0 , odsłony: 1023
kategorie artykułu:

Mężczyzna, który ugodził duchownego nożem, usłyszał dziś zarzut oraz został tymczasowo aresztowany. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 7:00 w obrębie Kościoła pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-latek rozmawiał z duchownym, a następnie ugodził go nożem. Mężczyzna został ujęty przez osoby postronne i zatrzymany przez policjantów. Poszkodowany w stanie przytomnym został przewieziony do jednego z miejscowych szpitali.

Wczoraj przed  godziną 7:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali osobę podejrzaną o napaść na duchownego. Ze wstępnej relacji świadków wynika, że zatrzymany mężczyzna chwilę przed atakiem rozmawiał z księdzem, a następnie ugodził duchownego nożem.

Mężczyzna został ujęty przez osoby postronne i przejęty przez policjantów, który pojawili się na miejscu już chwilę po zdarzeniu. 57-latek został zatrzymany i dziś usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dalsze czynności w sprawie tego niebezpiecznego zdarzenia prowadzą na zlecenie prokuratury policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin. Zatrzymanemu mężczyźnie może teraz grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 11:58
środa, 29.7.2020 13:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki