komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 20 lipca 2019

Czeslawa, Hieronima

Matka "opiekowała się" dzieckiem mając 3 promile alkoholu!

wtorek, 2.7.2019 13:15 , komentarze: 2 , odsłony: 1858
kategorie artykułu:

Odpowiedzialna opieka nad swoim dzieckiem, to coś, co powinno przyświecać każdemu rodzicowi. Niestety, nie zawsze tak jest. Policjanci z komendy przy Grunwaldzkiej kilka dni temu interweniowali w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu, w związku z narażeniem życia i zdrowia dziecka. Matka „opiekowała” się nim, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

        Fot. Pixabay

Jeśli pod naszą opieką jest dziecko, nie możemy pozwalać sobie na nieodpowiedzialne zachowania. Odpowiadamy bowiem za jego życie i zdrowie. Musimy ustrzegać je przed ewentualnymi zagrożeniami i przewidywać niebezpieczeństwa. A w mieszkaniu jest ich sporo, zwłaszcza kiedy nasza pociecha już chodzi i może sięgnąć po niebezpieczne dla niej przedmioty. Dzbanek z wrzątkiem, ostry nóż, czy próba wejścia na wysoki mebel, może być ogromnym zagrożeniem dla małego człowieka, poznającego dopiero świat i interesującym się wszystkim dookoła. Niestety nie wszyscy rodzice są tego świadomi. Jedna z mieszkanek Wrocławia sprawowała opiekę nad małym dzieckiem po wypiciu znacznej ilości alkoholu.

Kiedy partner w godzinach wieczornych wrócił po skończonej pracy do mieszkania, zastał matkę dziecka w stanie, w którym nie była możliwa odpowiedzialna opieka nad ich dzieckiem. 41-latka leżała na podłodze, a obok niej znajdowała się jej 3-letnia córka. Ojciec dziecka zabrał dziecko i poinformował o całej sytuacji Policję.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, nie zostali mile przywitani przez kobietę. Była agresywna w stosunku do mundurowych, próbowała też pluć na swojego partnera. Policjanci błyskawicznie ostudzili jej emocje, zakładając kobiecie kajdanki na ręce. 41-latka stwarzała bowiem swoim zachowaniem zagrożenie nie tylko dla innych, ale też dla samej siebie. Kobieta została doprowadzona do izby wytrzeźwień. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że ma blisko 3 promile.

Teraz nieodpowiedzialną matką oraz oceną sytuacji zajmie się sąd rodzinny, który został już powiadomiony o zdarzeniu i zatrzymaniu kobiety.

Pamiętajmy, że opiekując się dzieckiem musimy brać pod uwagę różne nieoczekiwane sytuacje, które mogą się zdarzyć, a które będą od nas wymagały błyskawicznej reakcji. W stanie nietrzeźwości nigdy nie zapewnimy dziecku prawidłowej opieki. Bądźmy zatem odpowiedzialnymi rodzicami i nie narażajmy na niebezpieczeństwo tych, którzy potrzebują naszej miłości i troski.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

niedziela, 14.7.2019 14:34
4
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki