komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 24 stycznia 2019

Felicji, Franciszka

Matematyka popłaca. Konkurs PWr na najlepszą pracę magisterską

poniedziałek, 6.8.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 781
kategorie artykułu:

Politechnika Wrocławska oraz The Bank of New York Mellon (BNY Mellon) wspólnie organizują konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu matematyki stosowanej. Główna nagroda to 15 tys. zł. Laureatów poznamy pod koniec roku.

         Fot. Pixabay

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich studentów polskich uczelni, którzy w latach 2017-2018 pisali bądź będą pisać pracę magisterską z zakresu matematyki stosowanej, w której zajmą się rozwiązywaniem problemów dotyczących matematyki finansowej albo inżynierii finansowej.

W jury zasiądą przedstawiciele uczelni, związani z Centrum im. Hugona Steinhausa, oraz reprezentanci BNY Mellon. Będą oni oceniać nadesłane prace pod kątem oryginalności pomysłu, poprawności matematycznej oraz możliwości zastosowania zaproponowanego przez studentów rozwiązania w praktyce. 

Ostatecznie wyróżnione zostaną trzy najlepsze prace, a główna nagroda dla zwycięzcy to 15 tys. zł. (Kolejne miejsca to odpowiednio 10 i 5 tys. zł.). Ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie. 

Swoje prace, napisane lub przetłumaczone na język angielski, można zgłaszać do konkursu poprzez stronę www.bnymellon.com/competition do 30 września. 

Konkurs jest pierwszym efektem umowy o współpracy, którą w 2017 roku podpisały obie instytucje. - To porozumienie to wielka szansa dla naszej uczelni oraz studentów – wyjaśnia prof. Aleksander Weron z Politechniki Wrocławskiej. – Rozpoczęliśmy współpracę z największym bankiem komercyjnym na świecie, co otwiera zupełnie nowe możliwości dla studentów, zwłaszcza tych uczących się matematyki. Ale cel konkursu jest znacznie szerszy – chcemy zmotywować wszystkich studiujących w Polsce do włożenia jeszcze większego wysiłku w swoją naukę, tak by uzyskiwali lepsze wyniki i walczyli o najbardziej prestiżowe nagrody. 

Przedstawiciele banku również doceniają wagę porozumienia. Martin Ring, dyrektor zarządzający polskim oddziałem BNY Mellon mówi: - Wspieranie lokalnych społeczności to jedna z naszych kluczowych wartości i centralny punkt globalnego programu rozwoju firmy. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wspierać Politechnikę Wrocławską, i to nie tylko w zakresie finansowego wsparcia tego konkursu. 

BNY Mellon to globalna korporacja z branży usług finansowych, koncentrująca się na wsparciu klientów w zarządzaniu i administrowaniu ich aktywami finansowymi. Firma działa w 35 krajach i obsługuje ponad 100 rynków. BNY Mellon jest wiodącym dostawcą usług finansowych dla instytucji i korporacji, świadczy usługi z zakresu: asset management i wealth management, asset servicing, issuer services, clearing services and treasury services. 

Korporacja powstała w 2007 roku z połączenia dwóch znanych banków o długiej tradycji: Bank of New York (najstarszy bank w Stanach Zjednoczonych i pierwszy notowany na giełdzie nowojorskiej) oraz Mellon Financial Corporation. 

 

Wasze komentarze


wtorek, 22.1.2019 15:18
wtorek, 22.1.2019 10:00
sobota, 19.1.2019 09:09
sobota, 19.1.2019 08:49
czwartek, 17.1.2019 12:00
Teagle
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sklep AZE
New-House
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kserokopiarki
monitoring GPS