komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 23 października 2018

Marleny, Seweryna

Magiel Filmowy - spotkanie z Arturem Barcisiem

poniedziałek, 11.6.2018 18:48 , komentarze: 0 , odsłony: 573
kategorie artykułu:

W czwartek 14 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy na piąte spotkanie w ramach cyklu kina DCF, pt. „Magiel Filmowy”. Gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Artur Barciś, który po długiej nieobecności wraca na ekrany z rolą księdza w filmie Roberta Glińskiego „Czuwaj”.

Przed spotkaniem z Arturem Barcisiem zapraszamy na najnowszy film Roberta Glińskiego, reżysera "Cześć, Tereska", "Benka" i "Świnek". "Czuwaj" zostało zaprezentowane po raz pierwszy na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie Gliński był nominowany do Złotych Lwów. Bohaterami filmu są harcerze i wychowankowie domu poprawczego "integrujący" się podczas letniego obozu. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości, zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji, przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Podczas obozu harcerskiego ginie jeden z jego uczestników. Oboźny Jacek rozpoczyna prywatne śledztwo... 

W rolach głównych zobaczymy młode pokolenie aktorów – Mateusza Więcławka, Macieja Musiałowskiego, Jakuba Zająca, Michała Włodarczyka oraz Magdalenę Wieczorek, a także dobrze znanych Leszka Lichotę, Zbigniewa Zamachowskiego i Artura Barcisia. Bilety na pokaz kosztują 20 zł, a udział w spotkaniu po filmie jest bezpłatny.

O Maglu Filmowym:

Od 1 lutego 2018 r. zapraszamy na nowy cykl w naszym kinie, czyli „Magiel Filmowy”. Dla wszystkich wrocławskich miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami.Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show”z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny - Łukasz Maciejewski.

„Magiel” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą - uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wtorek, 16.10.2018 14:17
wtorek, 16.10.2018 07:00
poniedziałek, 15.10.2018 09:06
sobota, 6.10.2018 21:25
piątek, 5.10.2018 21:03
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
części Samsung
Wypożyczalnia osuszaczy
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE
biura do wynajęcia
Praca na GoWork
Praca na GoWork
monitoring GPS
Teagle
New-House