Madrugada Sombra po raz pierwszy we Wrocławiu

poniedziałek, 4.7.2022 11:33 244 0

Wieczór Flamenco: Madrugada Sombra
17.07.2022 | 17:30
Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Bilety: 66 PLN normalne, 44 PLN ulgowe, dostępne na kupbilecik.pl (http://kbq.pl/77823)
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/5zKQHZ0IG
 
Lipcowy Wieczór Flamenco będzie sporym zaskoczeniem dla osób, które bywają na koncertach tego cyklu. Letnie wibracje podkręci mocno energetyczna i oryginalna grupa MADRUGADA SOMBRA, która w nieoczywisty i umiejętny sposób łączy sztukę flamenco z polskim folkiem. Zespół zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty Sombra.
 

 
MADRUGADA SOMBRA (hiszp. madrugada – poranek, świt, sombra – cień) to niepowtarzalna muzyczna fuzja polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem. Jest to bez wątpienia pierwszy tego typu projekt muzyczny w Polsce. Zespół został nagrodzony podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe, zdobywając wyróżnienie w konkursie Scena Otwarta za zjawiskową prezentację i trafną fuzję kulturową w 2017 roku.
 
Poprzez debiutancki album Sombra artyści pokazują piękno polskiej muzyki ludowej i niezwykłą energię płynącą z flamenco. Projekt ten buduje mosty między pozornie tylko odległymi światami i estetykami oraz zwraca uwagę na to, że warto sięgać do własnych korzeni i czerpać z nich inspiracje, jak również łączyć muzykę tradycyjną z nowymi trendami i stylistykami.
 
Zestawienie słów w nazwie zespołu, gdzie madrugada oznacza świt, a sombra cień, podkreśla, że dualizm jest motywem przewodnim projektu. To osobliwe zestawienie dwóch przeciwstawnych zjawisk doskonale obrazuje przewrotność tej muzyki, w której zawsze znajdzie się trochę światła i trochę cienia. Współczesne opracowania niezwykle melodyjnych pieśni z Kurpiów, Lubelszczyzny czy Wielkopolski przeplatają się z rytmami radosnych hiszpańskich rumb, tangosów czy bulerías. Autorskie kompozycje spotykają się z elektroniką, jazzem a nawet... polskim big bitem, a przejmujące, poważne pieśni cante jondo i biały śpiew wybrzmiewają obok elektronicznych beatów i tradycyjnych perkusjonaliów. Jest to zupełnie nowe, niebanalne połączenie, które tworzy projekt unikatowym, posiadającym własne charakterystyczne brzmienie oraz przekaz.
 
Zespół występował na wielu prestiżowych festiwalach i wydarzeniach ze świata kultury i sztuki, m.in. TEDxWomanWarsaw 2019, Teatr 6-te Piętro, Gala Otwarcia Europejskiego Forum Nowych Idei Sopot, 7th International Tattoo Convention Warsaw 2019, Europejski Festiwal Piosenki Autorskiej Transvocale 2019 Frankfurt{oder}Słubice, Gala Wręczenia Nagród Fundacji Zacny Uczynek Łazienki Królewskie Warszawa, JEFF Jazz Etno Funky Festival Słowenia, Muzeum w Nieborowie i Arkadii Finisaż Wystawy „W podróży”, Noc Muzeów Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
 
Zespół Madrugada Sombra wystąpi w składzie:
Wiktoria Kwiatkowska – śpiew, palmas
Iwona Skrzos – gitara, taniec
Maciej Wieżyński – gitara
Kamila Olesińska – taniec, śpiew, palmas
Anika Kamińska – cajón, palmas, perkusjonalia
Piotr Łabanow – gitara basowa
Wojciech Jankowski – flet poprzeczny, flet prosty, saksofon
 
Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango Polska, Sala Witrażowa

Dodaj komentarz

Komentarze (0)