komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

Lodówki No Frost - czy warto je kupić? Polecane modele Samsung

piątek, 1.3.2019 12:46 , odsłony: 175
kategorie artykułu:

Koniec z kłopotliwym rozmrażaniem lodówki i zamrażarki przed dłuższym wyjazdem czy przeprowadzką. Na rynku królują teraz urządzenia wyposażone w system No Frost, który ma za zadanie ograniczyć do minimum powstawanie szronu. Sprawdzamy, jak w praktyce działa to rozwiązanie i które modele lodówek są godne do polecenia.

Plusy i minusy technologii No Frost

Działanie lodówek bezszronowych jest oparte na mechanizmie kontrolującym poziom wilgotności wewnątrz urządzenia. Wśród lodówek No Frost znajdziemy zarówno te wyposażone w jedną bezszronową komorę, jak i modele kompleksowe. Dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza na ściankach sprzętu nie osadza się szron, a żywność dłużej zachowuje swoją świeżość. Jakie jeszcze zalety możemy przypisać tym lodówkom?

Dzięki ochronie przed powstawaniem szronu nie musimy martwić się o rozmrażanie lodówki, które bywa potrzebne w klasycznych modelach. Również wydajność urządzenia z biegiem lat nie powinna się zmieniać. Zawdzięczamy to ruchom powietrza, które odprowadzają wilgoć poza lodówkę. W praktyce system No Frost jest po prostu wygodny. Produkty w zamrażarce nie przywierają do siebie, a te ułożone w lodówce są znakomicie widoczne i dłużej świeże.

Lodówki No Frost nie są jednak pozbawione wad. Jak się okazuje, niektórym rodzajom żywności nie służy niska wilgotność. Są to między innymi wędliny i żółte sery, które – jeśli nie przełożymy ich do szczelnych plastikowych pojemników – mogą dość szybko wysychać. Wysuszanie żywności można zaobserwować również na przykładzie świeżych owoców i warzyw, które potrzebują wyższej wilgotności. Z tego powodu lepiej jest wybrać model z jedną komorą No Frost, w innych zaś przechowywać produkty wymagające wysokiej wilgotności.

Polecane lodówki No Frost

Samsung RB29HSR2DWW

Zestawienie otwiera niedrogi model No Frost, wyposażony w praktyczne rozwiązania. W lodówce znajdziemy półkę Easy Slide, którą można swobodnie wysuwać i wsuwać. Spodoba się to wszystkim tym, którzy zapominają o produktach pozostawionych z tyłu lodówki. Dzięki Easy Slide mają do nich swobodny dostęp. Warto wspomnieć również o technologii Multi Flow, która pozwala na swobodny przepływ chłodnego powietrza, a przez to – zachowanie równomiernego chłodzenia w całej lodówce. Dzięki temu powrót do właściwej temperatury po otwarciu sprzętu jest szybki, a to przekłada się na dłuższe zachowanie świeżości przez żywność.

Samsung RB31FERNDBC

Elagancka i cicha lodówka bezszronowa. Duża pojemność całkowita – 310 l – sprawia, że to model idealny dla całej rodziny. Wewnątrz znajdziemy wygodną półkę Easy Slide, a także głęboką półkę na drzwiach. Zmieścisz tam duże pojemniki na napoje czy mleko oraz dwa rzędy puszek. Model Samsung odznacza się aż pięcioma cyklami pracy, uzależnionymi od osiągniętego poziomu wilgotności, ale też samego sposobu użytkowania sprzętu. To rozwiązanie pozwala na utrzymanie stałej temperatury i zmniejszenie hałasu. Jakość jest potwierdzona gwarancją na 10 lat.

Samsung RR39M7320S9

Ostatnia propozycja od Samsunga to pojemna (375 litrów) lodówka z chłodziarką No Frost. Model wyposażono w szereg ciekawych funkcji, ułatwiających codzienne korzystanie z urządzenia. Wśród nich znajdziemy funkcję Power Cool, która po uruchomieniu zaczyna intensywnie schładzać produkty, szufladę z kontrolą wilgotności, w której owoce i warzywa dłużej zachowają świeżość, a także aplikację mobilną, która diagnozuje problemy i informuje np. o zbyt długo otwartych drzwiach. To zbyt mało? Do tego producent pomyślał o trybie wakacyjnym, systemie kontroli prądu i dystrybutorze wody.

 

Zobacz pozostałe polecane modele lodówek No Frost marki Samsung: https://www.neonet.pl/duze-agd/lodowki-i-zamrazarki.html?producent=samsung.

 

 

środa, 20.3.2019 17:03
poniedziałek, 18.3.2019 17:33
1
piątek, 15.3.2019 08:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork