komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 18 lipca 2019

Erwina, Kamila

Lipiec w Instytucie Grotowskiego

środa, 28.6.2017 08:10 , komentarze: 0 , odsłony: 1558
kategorie artykułu:

W lipcowym programie Instytutu Grotowskiego znalazły się przede wszystkim propozycje warsztatowe. Lato to idealny czas, by skupić się na rzemiośle aktorskim –  zarówno pogłębić umiejętności aktorskie, jak i postawić pierwsze kroki w tej dziedzinie. Początkujących zapraszamy na „Ciało – organicznie połączone narzędzie sprawcze”, zajęcia przygotowane przez Jakuba Gontarskiego, Agnieszkę Rybak i zaproszonych pedagogów ruchu: Kubę Adamowskiego, Adama Boczarskiego i Bartka Sofinskiego; tancerzom i aktorom teatru fizycznego polecamy „Zmienną drogę do działania” – warsztaty letnie Studia Matejka, a osobom pragnącym rozwinąć technikę praktyki dla ciała i głosu, emocji i ducha  laboratorium „SŁOŃCE” prowadzone przez Marca Balbiego di Palmę w ramach Szkoły Reny Mireckiej. Poza tym zapraszamy na „Różnorodność Syberii”, wystawę Agnieszki Kaniewskiej, Michaliny Wojaczek i Gianluki Olcesego. 

„Różnorodność Syberii” | wystawa fotografii Agnieszki Kaniewskiej, Michaliny Wojaczek, Gianluki Olcesego | Czynna do 31 lipca | CaféTHEA (Przejście Żelaźnicze) | Wstęp wolny

Fotograficzna opowieść o Syberii: jej miastach, bezdrożach, świętych miejscach; krainie wielkiej w swojej różnorodności, gdzie przyroda splata się z wielowiekową obecnością człowieka. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–16:00 oraz pół godziny przed rozpoczęciem wydarzeń Instytutu im. Jerzego Grotowskiego odbywających się w Przejściu Żelaźniczym. „Różnorodność Syberii” stanowi cenne dopełnienie kursu wiodącego Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań, który koncentrował się w tym roku na zjawisku szamanizmu syberyjskiego.

„Zmienna droga do działania”

Od 2010 roku przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego działa Szkoła Reny Mireckiej, w której odbywają się regularne zajęcia. Lipcowe laboratorium w zastępstwie Reny Mireckiej poprowadzi jej wieloletni asystent, Marco Balbi di Palma.  „Twórz życie każdego dnia, Przyjacielu. Poszukuj i twórz osobistą technikę praktyki dla ciała i głosu, emocji i ducha” – tak do udziału w pracy zachęca założona przez wieloletnia aktorkę Teatru Laboratorium.

Zajęcia warsztatowe, prowadzone przez Mateja Matejkę, Natalię Pieczuro, Sama Alty’ego oraz członków Studia Matejka, skierowane są przede wszystkim do zawodowych tancerzy, aktorów teatru fizycznego, a także artystów z innych dziedzin sztuki (plastyków, scenografów, muzyków, dramaturgów). W trakcie dziesięciodniowej sesji uczestnicy będą pracować nad syntezą kreatywnego treningu z indywidualnym doświadczeniem, dążąc do osiągnięcia osobistej formy ekspresji.

„Ciało – organicznie połączone narzędzie sprawcze”

Warsztaty skierowane do pasjonatów ruchu, osób zorientowanych na odkrywanie własnej cielesności oraz aktorów i tancerzy. Istotnym punktem zajęć jest budzenie świeżej percepcji, przytomności oraz fizycznej wrażliwości przez pracę zarówno w sali, jak i w naturze, w tym w miejscach o ograniczonym komforcie. Warsztaty poprowadzą Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak oraz zaproszeni pedagodzy ruchu: Kuba Adamowski, Adam Boczarski i Bartek Sofinski.

Więcej szczegółów o programie Instytutu Grotowskiego można znaleźć na stronie www.grotowski-institute.art.pl.

Źródło: PR Specialist 

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 11.7.2019 12:00
czwartek, 27.6.2019 09:34
środa, 26.6.2019 15:00
poniedziałek, 24.6.2019 08:55
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork