Lepsze warunki dla kobiet z rakiem piersi. We Wrocławiu rusza budowa "Breast Unitu" [WIDEO]

sobota, 9.1.2016 11:00 7623 0

5 stycznia Dolnośląskie Centrum Onkologii podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z nowym oddziałem, który będzie się zajmował leczeniem nowotworów piersi. 

CZYTAJ: W DCO powstanie nowoczesny oddział leczenia raka piersi

Prof. Rafał Matkowski, odpowiedzialny właśnie za Breast Unit

Breast Unit (Zespół ds. Chorób Piersi) to nowy budynek, w którym będzie sala operacyjna spełniająca najwyższe standardy funkcjonalne, oddział szpitalny z wygodnymi salami dla pacjentek, gabinetami zabiegowymi, opatrunkowymi i konsultacyjnymi. Nowy oddział będzie także wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny dla pacjentek z rakiem piersi – m.in. w dwa mammografy cyfrowe. W planach jest także stosowanie zaawansowanych technik leczenia – np. radioterapia śródoperacyjna.

Nowy budynek stanie na terenie DCO przy pl. Hirszfelda 12. Będzie to największy w Polsce trójkondygnacyjny obiekt szpitalny wykonany w systemie modułowym o powierzchni około 2,5 tys. metrów kwadratowych.

Wykonawcą Breast Unitu będzie firma ClimamedicSp. z o.o. Jest to jedna z największych firm w Polsce budujących w systemie modułowym, która posiada duże doświadczenie w stawianiu obiektów ochrony zdrowia.

Wartość kontraktu to 24.987.000,00 zł. brutto.  

Firma Climamedic rozpoczęła już prace projektowe – budowa Breast Unitu ma  ruszyć w lutym.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)