Laser diodowy - do jakich zabiegów

czwartek, 2.7.2020 14:53 245

Laser diodowy to jedno z urządzeń, które najczęściej wykorzystywane jest do depilacji. Zabieg ten jest powszechnie stosowany, choć jeszcze niegdyś wiele osób, głównie kobiet, nieszczególnie się nim interesowało. Wpływ na zmianę nastawienia do takiej terapii miał wpływ przede wszystkim rozwój technologii, który sprawił, że stała się ona niezwykle skuteczna i trwała. To oczywiście przełożyło się na jej popularność.

Laser diodowy można także wykorzystywać do zamykania naczynek krwionośnych, a zabieg przy jego użyciu często daje bardzo dobre wyniki i jest niezwykle efektywny. Ponadto nowością jest zabieg zwalczania kataru siennego za pomocą lasera diodowego, o czym nie wie zbyt wielu osób. Powodem tego jest głównie to, że jest to stosunkowo nowe zastosowanie, które nie zostało jeszcze rozpopularyzowane.

(Sprawdź skuteczne lasery diodowe - https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/)

Laser diodowy w depilacji owłosienia

Laser diodowy znajduje swoje zastosowanie głównie w usuwaniu nadmiernego i niechcianego owłosienia. Korzystają z niego kobiety, które posiadają nadmiar testosteronu. Rzutuje on bowiem na wzmożony porost włosów, który może pojawiać się w miejscach typowych dla mężczyzn, a więc na brodzie, pod nosem, czy nawet na plecach. Jest to przykra i niekomfortowa sytuacja dla kobiet, co akurat nie dziwi, ale dzięki wykorzystaniu najnowszych technik medycyny estetycznej i urządzeń najwyższej jakości, można w bardzo prosty i niezwykle efektywny sposób poradzić sobie z tą dolegliwością.

Depilacja laserowa przy użyciu lasera diodowego zyskuje coraz większą popularność. Wiele osób zastanawia się, czy taki zabieg boli. Wszystko zależy od kombinacji włosów i melaniny zawartej w mieszkach włosowych oraz skórze. Oznacza to więc, że im ciemniejsza karnacja, tym więcej tej substancji, co w efekcie przekłada się na większe odczuwanie bólu podczas usuwania niechcianego owłosienia.

Laser diodowy do zamykania naczynek krwionośnych

Laser diodowy wykorzystywany jest także do zabiegu zamykania naczynek krwionośnych. Metoda ta polega na zróżnicowanej absorpcji światła laserowego we krwi i skórze, dla konkretnych długości fal. Hemoglobina, która jest odpowiedzialna za pochłanianie światła, podgrzewa naczynia krwionośne, doprowadzając jednocześnie do ich zamknięcia. Warto dodać, że podczas laserowego zamykania naczynek krwionośnych skóra nie zostaje w żaden sposób uszkodzona.

Istotne podczas tej terapie są dwa czynniki - absorpcja w melaninie i hemoglobinie. W przypadku niektórych fal promieniowania z wysoką wartością absorpcji w melaninie wiąże się też wysokie pochłanianie światła w melaninie. W efekcie promieniowanie nie przedostaje się głębiej do struktur skóry właściwej.

Laser diodowy do leczenia kataru siennego

Wykorzystanie lasera diodowego w leczeniu kataru siennego jest jednym z najnowocześniejszych zastosowań tego urządzenia. Jak bardzo uciążliwe jest to schorzenie, wie praktycznie każdy alergik. Bardzo często przy tego typu przypadłościach nie pomagają żadne krople do nosa ani tabletki. Z pomocą przychodzi właśnie laser diodowy i jego specjalne włókna. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, podczas którego do nozdrzy wprowadza się włókno urządzenia laserowego.

Pod wpływem jego działania wewnątrz narządu tworzą się mikroskopijne zrosty i blizny, które na stałe ściągają przerośnięte tkanki. W ten sposób nos zostaje odblokowany, a ilość wydzieliny znacznie się zmniejsza, ponieważ jest on lepiej wentylowany i oczyszczany. Ponadto wracają jego podstawowe funkcje jak ogrzewanie i nawilżanie wdychanego powietrza. Widoczne rezultaty widoczne są po około miesiącu od zabiegu.

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz