komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Laboratoria chemiczne zastąpiły dziecięcy OIOM

środa, 6.3.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 306
kategorie artykułu:

Te wnętrza trudno dziś poznać. Dzięki gruntownemu remontowi studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zyskali nowe pracownie chemiczne. Aż trudno uwierzyć, że nie tak dawno funkcjonował tam szpitalny oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej. Od 8 marca w budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie pracę naukową i dydaktyczną rozpoczną pracownicy Katedry Chemii i Immunochemii. 

Jak podkreśla kierująca Katedrą i Zakładem Chemii i Immunochemii prof. Mirosława Ferens-Sieczkowska, dzięki przeprowadzce komfort pracy ze studentami zdecydowanie się zwiększy. - Wprowadzamy się do nowych pomieszczeń ze świetnie wyposażonymi pracowniami, w których jednocześnie może ćwiczyć siedem grup studenckich, a więc dwa razy więcej niż do tej pory - mówi prof. Ferens-Sieczkowska. - Prowadzimy bardzo zróżnicowane zajęcia z chemii praktycznie dla wszystkich wydziałów naszej uczelni. Większa liczba sal bardzo ułatwi nam organizację tych zajęć dla poszczególnych bloków tematycznych.

Poprawa wygody pracy wiąże się też z podziałem dostępnej przestrzeni. Dwa pierwsze piętra zarezerwowano dla studentów, a na kolejnych dwóch miejsce do pracy znajdą naukowcy. - Nowa siedziba to dla nas spora zmiana jakościowa, która na pewno będzie skutkowała także nowymi pracami badawczymi – mówi prof. Ferens-Sieczkowska. - Przeprowadzka to dla naszej katedry bardzo duże wydarzenie i bez przesady powiedzieć można, że wkraczamy w nowy rozdział jej funkcjonowania.

Do tej pory Katedra Chemii i Immunochemii mieściła się przy ul. Bujwida. Jej przenosiny były możliwe dzięki połączeniu szpitali Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Intensywna terapia dziecięca funkcjonuje teraz w bazie przy ul. Borowskiej. Uczelnia wydała ponad 6 milionów złotych na dostosowanie pomieszczeń do nowych zadań. Dzięki temu udało się przenieść jedną z pozostających przy ul. Bujwida jednostek. Przy ul. Bujwida znajdują się jeszcze Katedra i Zakład Medycyny Społecznej oraz Zakład Traumatologii i Medycyny Ratunkowej Wieku Rozwojowego.

 

Wasze komentarze


środa, 20.3.2019 08:15
poniedziałek, 18.3.2019 08:00
sobota, 16.3.2019 14:25
piątek, 8.3.2019 12:00
czwartek, 7.3.2019 08:00
wtorek, 5.3.2019 13:32
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele