komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Krzysztof Paluszek dyrektorem ds. rozwoju sportowego Śląska

niedziela, 7.7.2019 12:19 , komentarze: 0 , odsłony: 544
kategorie artykułu:

Krzysztof Paluszek, jeden z architektów sukcesów z lat 2011-2013, wraca do Śląska. We wrocławskim klubie obejmie funkcję dyrektora ds. rozwoju sportowego.
W Śląsku Wrocław Krzysztof Paluszek będzie odpowiedzialny za przygotowanie i realizację długofalowej strategii rozwoju sportowego klubu. Będzie nadzorował i koordynował pracę całego pionu sportowego Śląska: od pierwszej drużyny, poprzez rezerwy, na Akademii Piłkarskiej kończąc. Pod jego pieczą znajdzie się również całościowa polityka transferowa klubu oraz skauting.

- Powrót Krzysztofa Paluszka jest bardzo dużym wzmocnieniem pionu sportowego Śląska. To uznany w kraju fachowiec z olbrzymim doświadczeniem teoretycznym i praktycznym. Chcemy wykorzystać jego wiedzę, aby wejść na wyższy poziom, zarówno w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży, jak i rozwoju sportowego pierwszej drużyny - mówi prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Do najważniejszych zadań Krzysztofa Paluszka, w ramach stworzenia polityki sportowego rozwoju klubu, należeć będzie wzmocnienie współpracy pomiędzy Akademią Piłkarską a pierwszą drużyną. - Jednym z celów naszych działań, wspólnie z Tadeuszem Pawłowskim oraz Dariuszem Sztylką, będzie stworzenie warunków, w których wychowankowie będą jak najlepiej przygotowani na wejście do zespołu seniorów– podkreśla dyrektor ds. rozwoju sportowego WKS-u Krzysztof Paluszek.
Krzysztof Paluszek posiada tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej, jest autorem wielu książek oraz publikacji naukowych na temat metodyki piłki nożnej. Współtworzył m.in. Narodowy Model Gry PZPN. W Śląsku Wrocław pracował już w latach 2000-2002 oraz 2009-2013. Za drugim razem pełnił funkcję dyrektora sportowego, stojąc za transferami, które przyczyniły się do sięgnięcia przez WKS po trzy medale mistrzostw Polski.
W swojej karierze był także trenerem juniorskich reprezentacji Polski, drugim szkoleniowcem reprezentacji olimpijskiej Ateny 2004 oraz członkiem sztabu I reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata 2006. Podczas młodzieżowych mistrzostw Europy 2019 pełnił rolę asystenta trenera reprezentacji U-21 Czesława Michniewicza. Aktualnie Krzysztof Paluszek jest członkiem Komisji Technicznej PZPN oraz wiceprezesem DZPN ds. szkoleniowych. Przez ostatnie cztery lata z sukcesami prowadził Akademię Piłkarską Zagłębia Lubin.

fot. Marcin Folmer

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
sobota, 4.7.2020 11:00
poniedziałek, 22.6.2020 13:32
niedziela, 21.6.2020 10:15
sobota, 20.6.2020 09:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki