komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 25 maja 2020

Grzegorza, Urbana

Kryminalni odzyskali mienie o wartości 60 tys. złotych i zatrzymali mężczyzn, którzy odpowiedzą teraz za włamania i kradzieże

środa, 13.5.2020 10:46 , komentarze: 1 , odsłony: 568
kategorie artykułu:

Skutecznie prowadzone czynności operacyjne przez policjantów z wrocławskiego Śródmieścia, doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych m.in. o włamanie do nowobudowanego obiektu mieszkalnego, pojazdu oraz kradzież. Kryminalni odzyskali też skradzione z terenu budowy specjalistyczne narzędzia i inne mienie o łącznej wartości 60 tys. złotych. Dwaj zatrzymani w tej sprawie mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za czyny, o które są podejrzani grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście, namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych m.in. o włamanie i kradzież mienia. Są to mieszkańcy Wrocławia, w wieku 40 i 63 lat.

Czynność operacyjne realizowane przez policjantów potwierdziły fakt, że mężczyźni włamali się do nowobudowanego obiektu mieszkalnego i dokonali kradzieży specjalistycznego sprzętu budowlanego. Wartości strat oszacowano na kwotę ponad 60 tys. złotych. Sprzęt ten funkcjonariusze już odnaleźli, prowadząc skuteczne działania w tej sprawie. Część ze skradzionych przedmiotów mężczyźni zdążyli zastawić w lombardach na terenie miasta, więc kryminalni musieli je odzyskać. Były to profesjonalne agregaty malarskie, odkurzacze i szlifierki oraz inne drobne przedmioty.

Policjanci ustalili też, że jeden z mężczyzn włamał się do osobowego volkswagena i ukradł znajdujące się wewnątrz przedmioty, a kilka dni później skradł innego volkswagena, by również wejść w posiadanie znajdującego się w nim mienia. Przedmioty te funkcjonariusze również odzyskali. 

Mężczyźni po zatrzymaniu zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. Grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Takie firmowe rzeczy festool
środa, 13.05.2020 14:35 autor:
piątek, 22.5.2020 18:53
2
środa, 20.5.2020 14:10
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele