komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 23 kwietnia 2019

Jerzego, Wojciecha

Kradł karty SD ze sprzętu elektronicznego. Straty sięgały 57 tysięcy złotych!

sobota, 5.1.2019 13:55 , komentarze: 4 , odsłony: 2239
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskich Krzyków otrzymali zgłoszenie, że w magazynie jednej z dużych firm, dochodzi do kradzieży kart SD. Ustalenia potwierdziły fakt, że nośniki pamięci wyciągane były ze sprzętu elektronicznego, znajdującego się na hali. W ten właśnie sposób zniknęło blisko 300 kart o wartości 57 tys. złotych. Działając operacyjnie, kryminalni namierzyli mężczyznę odpowiedzialnego za ten czyn i został on zatrzymany. Usłyszał już też zarzuty za kradzieże, na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pracownicy jednego z dużych magazynów mieszczących się na południu Wrocławia, powiadomili policjantów o podejrzeniu kradzieży mienia. Firma ta zajmowała się m.in. wysyłaniem do klientów sprzętu elektronicznego. Od pewnego czasu w urządzeniach w magazynie zaczęło brakować kart pamięci. Prawdopodobnie ktoś otwierał pudełka z kamerami oraz telefonami komórkowymi i wyciągał z nich karty pamięci. Sprawą ginących kart, natychmiast zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki.

Funkcjonariusze ustalili m.in. czas i okoliczności tych przestępstw, a także wykonali szereg czynności operacyjnych, które pozwoliły na wytypowanie osoby mogącej mieć związek z tymi zdarzeniami. Ustalenia doprowadziły do zatrzymania 25-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego.

Sprawdzenia potwierdziły, że w blisko 300 urządzeniach elektronicznych znajdujących się na terenie magazynów firmy, brakowało kart pamięci o pojemnościach 16 GB i 128 GB. Ich wartość została oszacowana na 57 tysięcy złotych.  Policjanci zabezpieczyli też przy mężczyźnie ponad 5 tysięcy złotych, które jak oświadczył, pochodziły ze sprzedaży skradzionych kart. Śledczym powiedział, że sprzedawał je w innym mieście, a kradzież kart była dla niego łatwym sposobem na zarobek.

Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia. Mężczyzna ten usłyszał już zarzuty za kradzieże i grozić mu teraz może kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Czyżby to pracownik firmy na A.
sobota, 05.01.2019 15:19 autor: Jdjk
Konfident się przyznał gdzie sprzedawał
sobota, 05.01.2019 18:36 autor:
po 2 stówy bahahyhihihehe
niedziela, 06.01.2019 07:34 autor: Maradona

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele