komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 29 maja 2020

Magdaleny, Bogumily

Koronawirus: są trzy kolejne osoby chore ze szpitala przy Grabiszyńskiej. OIOM wstrzymuje pracę

piątek, 27.3.2020 09:26 , komentarze: 0 , odsłony: 1968
kategorie artykułu:

Odkąd u jednego z pacjentów oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc wykryto koronawirusa oddział szpitala został zamknięty, a jego personel oraz pacjenci zostali poddani testom na jego obecność. Z 40 kolejnych wyników, które zostały już potwierdzone, trzy osoby okazały się być zakażone. 

       Fot. Pexels

- Otrzymaliśmy wyniki badań 40 osób z personelu medycznego i części pacjentów Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. Sa trzy potwierdzone zakażenia koronawirusem. U jednej osoby z personelu obsługi - kuchnia szpitalna (osoba ta dopiero rozpoczęła prace i zakaziła się poza szpitalem) oraz u 2 pacjentów, w tym u pacjenta hospitalizowanego na oddziale Intensywnej terapii - mówi rzecznik marszałka Michał Nowakowski

- W związku z tym, oddział intensywnej terapii wstrzymuje funkcjonowanie, a grupa do kilkudziesięciu osób z personelu medycznego kierowana jest na kwarantanne - dodaje Nowakowski. 

Już wcześniej wszyscy pacjenci oddziału pulmonologicznego zostali przewiezieni do filii szpitala w Obornikach Śląskich. Niestety wczoraj zmarł tam 66-letni mężczyzny, który także był zakażony. 

Więcek tutaj: Zmarł 66-letni mężczyzna chory na koronawirusa

 

Wasze komentarze

środa, 27.5.2020 10:30
środa, 27.5.2020 10:33
środa, 20.5.2020 16:56
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki