Konkurs na stanowisko dyrektora BWA

poniedziałek, 18.5.2020 18:58 489 0

Urząd Miejski rozpoczął procedurę konkursową w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora BWA Galerii Sztuki Współczesnej we Wrocławiu w związku z zakończeniem kadencji obecnego dyrektora Marka Puchały. Zgodnie z przepisami konkurs zostanie ogłoszony nie później niż 16 czerwca, a jego zakończenie planowane jest na 11 września 2020 r.

W dziewięcioosobowej komisji konkursowej, która dokona wyboru kandydata na dyrektora BWA, znajdzie się sześciu przedstawicieli strony społecznej. Komisja składać się będzie z dwojga przedstawicieli pracowników BWA, dwojga reprezentantów stowarzyszeń zawodowych lub twórczych, dwojga przedstawicieli Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz trojga przedstawicieli Prezydenta Wrocławia. 

- Prezydent podjął decyzję, że wśród jego reprezentantów będzie jeden ekspert w dziedzinie sztuk wizualnych z wrocławskiego środowiska naukowego, jedna osoba ze środowiska społecznego i przedstawiciel Urzędu Miejskiego Wrocławia – informuje Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury. - W trakcie konkursu wszystkie koncepcje programowe złożone przez jego uczestników zostaną opublikowane na stronie internetowej Wrocławia - dodaje. 

Zadaniem dyrektora BWA Galerii Sztuki Współczesnej będzie prowadzenie instytucji w trudnym okresie zmian lokalowych. Okres powołania obecnego dyrektora BWA upływa 16 września br. 

Wrocławskie BWA to 4 galerie w różnych punktach miasta: 
1. Galeria BWA Wrocław Główny przy ul. Piłsudskiego 105 
2. Galeria Dizajn BWA przy ul. Świdnickiej 2-4 
3. Galeria SIC! BWA przy pl. Kościuszki 9/10 
4. Galeria Studio BWA Wrocław, przy ul. Ruskiej 46a (lok. 301) 

Instytucja w 2020 r. otrzymuje z Gminy Wrocław dotację w wysokości 3.150.870 zł, przychody własne zaplanowała na 187.000 zł, zatrudnia 26 etatowych pracowników. 

W czwartym kwartale br. BWA otrzyma nowe biura przy ul. Ruskiej 46 we Wrocławiu. Obecnie lokal ten jest trakcie remontu. Przez najbliższe lata podstawowa przestrzeń ekspozycyjna BWA znajdować się będzie w dotychczasowym miejscu na antresoli Dworca Głównego we Wrocławiu, gdzie do dyspozycji jest ok. 1000 kw. powierzchni wystawienniczej i ok. 200 m kw. zaplecza. Koszty najmu tej powierzchni nie obciążają budżetu BWA. Organizator instytucji prowadzi działania w celu pozyskania docelowej powierzchni wystawienniczej dla BWA. Powinna ona odpowiadać potrzebom BWA, jak i aspiracjom Wrocławia. 

- Mimo, że konkurs musimy przeprowadzić w trudnym momencie w związku z koronawirusem, bo wymuszają to na nas terminy ustawowe, dochowamy wszelkiej staranności, by nie miało to wpływu na jego przebieg - mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz