komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Konferencja AIR Wro Talks 4.0 – znamy szczegóły wydarzeń

piątek, 15.3.2019 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 106
kategorie artykułu:

Już za dwa tygodnie rozpocznie się międzynarodowa konferencja AIR Wro Talks 4.0. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są „granice”. O ich przeróżnych znaczeniach opowiedzą zaproszeni polscy i zagraniczni eksperci oraz wrocławscy artyści: Piotr Damasiewicz i Dominika Kulczyńska.

Czwarta odsłona konferencji odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28 i 29 marca. Adresowana jest ona do aktywnych w obszarze kultury ekspertów i praktyków, którzy zainteresowani są aktualnymi zjawiskami kulturalno-społecznymi. W programie zaplanowano m.in. debatę o wpływie Brexitu na wspólnotę europejską, rozmowę o roli instytucji narodowych promujących kulturę oraz strategiach włączania w życie kulturalne osób z niepełnosprawnościami. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. Agata Etmanowicz (Fundacja Impact), Paul Hobson (Modern Art Oxford), Joanna Tamborska (Duński Instytut Kultury), Onny Eikhaug (EIDD Design for All Europe) i Bartłomiej Skrzyński (rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych UM Wrocławia).

W ramach AIR Wro Talks 4.0 obędzie się także spotkanie z przedstawicielami Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, Goethe-Institut w Brukseli, Creative Europe Desk Polska oraz Instytutu Adama Mickiewicza, na którym przedstawią oni możliwości uzyskania wsparcia finansowego dla projektów realizowanych za granicą lub tych tworzonych we współpracy z zagranicznymi partnerami.

„Piotr Damasiewicz Solo” w Barbarze

AIR Wro Talks 4.0 to jednak nie tylko rozmowy, ale też wydarzenia artystyczne. Pierwszy dzień konferencji zakończy się mocnym akcentem muzycznym. W czwartek (28.03, godz. 20:15) w Barbarze odbędzie się solowy koncert Piotra Damasiewicza. Wrocławski artysta w swojej twórczości sięga
do języka jazzu, muzyki klasycznej XX wieku i europejskiej muzyki improwizowanej. Podczas występu przedstawi skomponowany specjalnie na tę okazję utwór na trąbkę i fortepian, który bazować będzie na wykorzystaniu brzmienia tych instrumentów zarówno w konwencjonalnym ujęciu, jak
i współczesnym, wynikającym z eksperymentalnego podejścia do ich struktury.

Wernisaż w Galerii Sztuki Tętno

Wydarzeniem zamykającym tegoroczną konferencję (piątek, 29.03, godz. 20:00) będzie wernisaż „Gatunków Wędrownych” Dominiki Kulczyńskiej. Realizacje zebrane w Galerii Sztuki Tętno stanowią  podsumowanie kolejnego etapu pracy wrocławskiej projektantki z tematyką migracji, granic i przemieszczania się. Wystawa odnosi się bezpośrednio do zwyczajów jaskółki oknówki i stosowanych przez nią techniki budowy gniazd, które artystka samodzielnie odtwarza.

Międzynarodowa konferencja AIR Wro Talks 4.0 odbedzie się w dniach 28 i 29 marca we Wrocławiu. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Fot. Marcin Jędrzejczak  

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.3.2019 13:53
wtorek, 19.3.2019 09:14
poniedziałek, 18.3.2019 09:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki