komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 9 kwietnia 2020

Marii, Dymitra


Do soboty trwa nabór do Mikrograntów

środa, 12.2.2020 13:36 , komentarze: 0 , odsłony: 434
kategorie artykułu:

Już tylko kilka dni pozostało na zgłoszenie projektu w pierwszym w tym roku naborze do Mikrograntów! Wiosenno-letnie propozycje działań na wrocławskich osiedlach przesyłać można do 15 lutego. Razem z naborem wystartowały także zapisy na Warsztaty Mikrograntów, czyli edukacyjną część programu.

Prowadzone przez Strefę Kultury Wrocław i Fundację Umbrella Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego każdy wrocławianin i wrocławianka może zgłosić swoje propozycje działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym, które realizowane będą na terenie całego Wrocławia. Nabór tradycyjnie podzielony jest na trzy ścieżki – dla osób fizycznych i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych oraz dla grup młodzieżowych. Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki, a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Propozycje zgłaszać należy poprzez specjalne formularze dostępne na stronie: www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Warsztaty Mikrograntów

Równolegle z naborem ruszyły zapisy na pierwszy w 2020 roku weekendowy cykl edukacyjny Mikrograntów. „Warsztaty Mikrograntów” to dwudniowe spotkania z teorią i praktyką, poświęcone wybranym zagadnieniom związanym z realizacją projektów dla lokalnej społeczności. Pierwsze zajęcia „Pamięć miejsca – pamięcią jego mieszkańców” odbędą się 22 i 23 lutego w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). Zajęcia prowadzone są w języku polskim, a udział w nich jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisywać można się mailowo do 19 lutego na adres: mikrogranty@strefakultury.pl

 

Wasze komentarze

wtorek, 7.4.2020 11:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele