komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 4 kwietnia 2020

Izydora, Waclawa


Rusza konkurs na badanie wrocławskiego sektora kultury

poniedziałek, 20.1.2020 14:11 , komentarze: 0 , odsłony: 220
kategorie artykułu:

Strefa Kultury Wrocław zaprasza do udziału w konkursie na przeprowadzenie badań, które będą polegać na rozpoznaniu, analizie i diagnozie zmian, jakie zachodzą we wrocławskim sektorze kultury. Propozycje można składać do 28 lutego. Zwycięzcy na realizację dostaną 15 tysięcy złotych!

Konkurs badawczy prowadzony jest w ramach programu Praktycy Kultury, któremu towarzyszy wybrane zagadnienie stanowiące punkt wyjścia do dalszych działań – w 2020 roku tym hasłem jest ZMIANA. Badaniu podlegać mogą więc m.in. zmiany klimatyczne i ich wpływ na organizację i funkcjonowanie sektora kultury we Wrocławiu oraz zmiany dotyczące uspołeczniania kultury, także w kontekście jej definiowania lub uczestnictwa. Równie istotne będą zmiany związane z udostępnianiem kultury wśród zróżnicowanych grup odbiorców czy też zmiany technologiczne i ich rola w kulturze.  

W konkursie mogą wziąć udział interdyscyplinarne grupy nieformalne, złożone z mieszanych zespołów reprezentujących różne praktyki badawcze, animacyjne, ale także artystyczne czy edukacyjne (m.in. absolwenci wydziałów związanych z kulturoznawstwem, mediacją sztuki, naukami społecznymi, dziennikarstwem). Do naboru można zgłaszać zróżnicowane propozycje działań – zarówno  ilościowych, jakościowych, jak i eksperymentalnych oraz dowolnych ich kombinacji. Efektem kilkumiesięcznego projektu ma stać się raport podsumowujący, który po raz pierwszy zaprezentowany zostanie podczas konferencji „Miasto i Kultura”.

Na realizację wybranego projektu Strefa Kultury Wrocław przeznaczy kwotę 15 tysięcy złotych brutto. Formularz zgłoszeniowy można przesyłać od 20 stycznia do 28 lutego na adres: praktycykultury@strefakultury.pl. Wyniki ogłoszone zostaną 23 marca.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na stronie: strefakultury.pl/praktycykultury

 

Wasze komentarze

czwartek, 2.4.2020 17:59
czwartek, 2.4.2020 13:17
czwartek, 2.4.2020 11:07
czwartek, 2.4.2020 08:57
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki