komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 17 lutego 2020

Aleksego, Zbigniewa

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu

czwartek, 24.10.2019 09:37 , komentarze: 0 , odsłony: 646
kategorie artykułu:

Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra we Wrocławiu wyjątkowo głośno! 28. Finał WOŚP we Wrocławiu będzie pod każdym względem wyjątkowy. Dwudniowe świętowanie potrwa od 11 do 12 stycznia, a impreza po kilku latach przerwy powróci na wrocławski Rynek. Część finałowych wydarzeń odbędzie się w Starym Klasztorze. Świetne koncerty, zaskakujące wydarzenia, niezwykli goście, arcyciekawe licytacje i tradycyjny Bieg Tyłem „Policz się z cukrzycą” to tylko niektóre atrakcje Finału, poświęconego w tym roku zbieraniu środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. To będą dwa dni doskonałej zabawy w najszczytniejszym celu.

Tym razem Orkiestra po raz kolejny zagra dla dzieciaków. Chirurgia ogólna, kardiochirurgia, neurochirurgia - to oddziały, na których przede wszystkim skupi się pomoc. Planowany jest zakup niezbędnego, ale jednocześnie bardzo drogiego sprzętu, między innymi lamp i stołów operacyjnych, sprzętu monitorującego, diatermii czy zestawów endoskopowych. Na wsparcie WOŚP będą mogły także liczyć także oddziały intensywnej terapii pooperacyjnej. Fundacja zamierza dzięki pozyskanym środkom zakupić inkubatory, respiratory, strzykawki automatyczne, ultrasonografy i echokardiografy.

W ciągu 27 finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1 mld złotych, z czego w zeszłym roku rekordowe 176 mln złotych. Hasło 28. Finału WOŚP to „Wiatr w żagle”. 12 stycznia w całym kraju odbędzie się największa w Polsce zbiórka publiczna. Na ulice wyjdzie ponad 120 tysięcy wolontariuszy zorganizowanych w 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zagranicznych. W samym Wrocławiu będzie ich ponad tysiąc. Kulminacją imprezy jest puszczane o godzinie 20:00 symboliczne Światełko do Nieba. Nie będą to oczywiście fajerwerki - Wielka Orkiestra kocha zwierzęta i dba o nie. We Wrocławiu Światełko będzie zwieńczeniem finałowych koncertów, które odbędą się na scenie na wrocławskim Rynku.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele