komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 25 października 2020

Darii, Wilhelminy

Amazon otwiera nowe centrum logistyczne na Dolnym Śląsku [FOTO]

czwartek, 22.8.2019 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 902
kategorie artykułu:

Amazon działa w Polsce od 2014 roku i w tym czasie stworzył w kraju ponad 14 000 stałych miejsc pracy w swoich pięciu Centrach Logistyki, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i oddziale Amazon Web Services w Warszawie.

Do wprowadzenia kolejnych inwestycji w kraju firmę zachęcił m.in. wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i Europy, a także dostęp do kapitału ludzkiego. Nowy, siódmy obiekt logistyczny firmy w Polsce zostanie otwarty we wrześniu w Okmianach k. Bolesławca. Trzecia inwestycja Amazon na Dolnym Śląsku przyniesie ponad 1000 nowych, stałych miejsc pracy w regionie i pomoże zaspokoić rosnący popyt polskich 

i europejskich klientów na usługi firmy. Centrum, które zostanie wyposażone w najnowsze technologie, będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców Amazon, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce Amazon.

- Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy. Od 2014 roku wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 000 stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie. Chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju Dolnego Śląska, poprzez współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz z władzami krajowymi i lokalnymi — powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na terenie Europy kontynentalnej.

Firma Amazon rozpoczęła rekrutację na szereg nowych stanowisk do centrum w Okmianach, w tym na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT. Pracownicy Amazon otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie od 20 zł/godz. brutto, kompleksowe świadczenia dodatkowe i bogate możliwości rozwoju kariery. Osoby zainteresowane pracą w Amazon znajdą szczegółowe informacje o trwających rekrutacjach na stronie www.amazon.jobs/boleslawiec

Marta Dworowska, dyrektor HR w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dodaje: „Nasza szybko rozwijająca się organizacja oferuje pracownikom bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, takich jak darmowy transport do pracy i z powrotem na kilkudziesięciu trasach, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój. Zapewnia on środki na edukację, oferując pokrycie kosztów kursów zawodowych do wysokości 95%. Kwota dofinansowania wynosi do 26 000 zł i może być wykorzystana w ciągu czterech lat”. 

Praca w Amazon w Okmianach

Rekrutacja do pracy w Centrum Logistyki Amazon w Okmianach rozpoczęła się od pozyskania specjalistów na stanowiska kierownicze, między innymi w: branży IT, finansach, HR, logistyce, inżynierii. Ponadto, Amazon planuje nawiązać współpracę z najlepszymi szkołami wyższymi w regionie, aby przyciągnąć zdolnych absolwentów uczelni, którzy dołączą do firmy na pozycjach managerskich. 

W sierpniu 2019 r. firma rozpoczęła również rekrutację pracowników na stanowiska poziomu początkowego.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, otrzymają atrakcyjne wynagrodzenie od 20 zł/h brutto, wiele świadczeń dodatkowych, które obejmują bonus miesięczny do 15% (w tym 8% za frekwencję indywidualną i 7% za produktywność zespołu), prywatną opiekę zdrowotną, bezpłatny transport do pracy i z powrotem na wybranych trasach oraz ciepłe posiłki za złotówkę. Dodatkowo, w ramach programu Postaw na Swój Rozwój firma pokryje nawet 95% kosztów kształcenia na kursach, podczas których pracownicy zdobywają umiejętności szczególnie poszukiwane na rynku pracy – bez względu na to, czy mają one związek z rozwijaniem kariery w strukturach Amazon, czy też nie. 

 

Wasze komentarze

piątek, 23.10.2020 09:45
piątek, 23.10.2020 08:51
czwartek, 22.10.2020 08:59
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele