komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 28 października 2020

Szymona, Tadeusza

Teatr na Wyspie Słodowej!

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 761
kategorie artykułu:

Największy niezależny teatr w kraju - Teatr Pijana Sypialnia zagości w sercu Wrocławia. W ramach cyklu TEATR NA LEŻAKACH® aktorzy zaprezentują dwa autorskie widowiska. Oba odbędą się w plenerze, na Wyspie Słodowej w sierpniowe niedziele, 18 i 25 sierpnia. 

Sztuka podawana jest tutaj w przystępnej formie, widzowie przybywają sami bądź w grupie, ze znajomymi albo całymi rodzinami, zajmują miejsca na ogólnodostępnych leżakach i korzystają z piknikowej, gastronomicznej oprawy wydarzenia. Artyści są na wyciągnięcie ręki, często nawiązują kontakt z publicznością, zachęcają do interakcji i udziału w konkursach. 

- Teatr w otwartej przestrzeni daje możliwość bezpośredniego, niczym nieograniczonego kontaktu ze sztuką. Jest teatrem dla wszystkich. Spektaklom w plenerze towarzyszy przyjazna atmosfera, sprzyjająca budowaniu relacji i spędzaniu wolnego czasu w ciekawy, kulturalny sposób – mówi Monika Szostek z RealCo, partnera wydarzenia, który prowadzi rewitalizację Młyna Maria, położonego na odrzańskich wyspach.

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć nieodpłatnie dwa spektakle: „Latarnik” – 18 sierpnia, godz. 16:30 oraz „Klapsy”- 25 sierpnia, godz. 16:30.

Przedstawienia z udziałem kilkunastu śpiewających i tańczących aktorów oraz zespołu muzycznego zyskały sympatię widzów w całej Polsce. 

- Nasze spektakle w ramach „Teatru na leżakach” wyróżnia muzyka na żywo, wykonywana na wysokim poziomie. Zawsze towarzyszy nam orkiestra, a aktorzy śpiewają wielogłosowo. Kultura muzyczna to znak firmowy Pijanej Sypialni. A spektakle „Latarnik” i „Klapsy” są cenione właśnie za muzykę – podaje Sławomir Narloch, Dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.

TEATR NA LEŻAKACH® łączy sztukę teatralną z wakacyjną, festiwalową atmosferą. Jest wysoko oceniany przez krytyków i znawców sztuki scenicznej za muzyczne doznania artystyczne oraz oryginalny repertuar inspirowany folklorem i dawnymi konwencjami teatralnymi. 

- Teatr na leżakach wpisuje się wręcz idealnie w program Wyspy i jestem przekonana, że dostarczy Wrocławianom wiele pozytywnych emocji. Serdecznie zapraszam na tę artystyczną końcówkę wakacji - dodaje Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

„LATARNIK” - 18 sierpnia 2019, godz. 16:30, Wyspa Słodowa

„Latarnik” to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza. W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje... kot faraona. 

Twórcy spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły one kształtować naszą świadomość?  Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki, wykonywane na żywo.

 „KLAPSY” - 25 sierpnia 2019, godz. 16:30, Wyspa Słodowa

„Klapsy” to najnowszy spektakl trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch/Zieliński/Dembski, specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych. Inspiracją do stworzenia kolejnego spektaklu, stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć - ludzie nie umierają. Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazje na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości, w świecie, w którym śmierć nie istnieje. 

Nie poddajemy się jednak minorowemu nastrojowi, dzięki przerysowanym i komicznym postaciom widowiska oraz wykreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości. Posłuchajcie kojącego brzęczenia pszczół i odpocznijcie w naszej altance pod gruszą – śmierci nie ma! 

RealCo Property Investment and Development oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego serdecznie zapraszają na spektakle Teatru Pijana Sypialnia na Wyspie Słodowej. 

TEATR NA LEŻAKACH® na Wyspie Słodowej:

18 sierpnia 2019, godz. 16:30 – „Latarnik”

25 sierpnia 2019, godz. 16:30 – „Klapsy”

Wstęp bezpłatny. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 13 godz temu
piątek, 23.10.2020 11:48
środa, 21.10.2020 09:11
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele