komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 października 2019

Halki, Filipa

Wielokulturowe lato we Wrocławiu

środa, 24.7.2019 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 473
kategorie artykułu:

Niedziela 28 lipca będzie na wrocławskim Ołbinie prawdziwie wielokulturowa. Zabawy podwórkowe z różnych krajów, koncert i warsztaty muzyczne, zajęcia z drukowania na tkaninach... Wszystko to podczas pikniku, który odbędzie się w Parku Tołpy. 

To już drugie tego typu wydarzenie w ramach projektu “Wielokulturowe lato we Wrocławiu”, realizowanego przez Fundację Go'n'Act we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Pierwszy piknik odbył się 15 czerwca w Parku Szczytnickim. Teraz pora na Ołbin i urokliwy Park Tołpy. 

- Zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych - do wspólnej zabawy w Parku Tołpy. Razem pogramy w podwórkowe gry z różnych zakątków świata - uczestnicy naszych warsztatów dowiedzą się, jakie zabawy królują na podwórkach w  Iraku, Ekwadorze, Afganistanie, Syrii czy Kazachstanie. Będziemy też uczyć się sitodruku, czyli metody drukowania na tkaninach. A wszystko to w duchu edukacji wielokulturowej - mówi Aleksandra Stachura, wiceprezes Fundacji Go'n'Act. 

Nie zabraknie również muzycznych atrakcji. O godz. 17:30 rozpocznie się koncert Samuela Alty - muzyka z Nowej Zelandii, który obecnie mieszka we Wrocławiu. Artysta poprowadzi niezwykłe warsztaty i muzyczno-ekologiczny performance "Rytm wody", przygotowany wspólnie z Fundacją Ekorozwoju i międzynarodową grupą wolontariuszy. Zapraszamy również miłośników kawy- będzie bowiem okazja, by spróbować kawy po arabsku!

Ołbińska edycja “Wielokulturowego lata we Wrocławiu” odbędzie się w niedzielę 28 lipca w Pawilonie Kultury - Parki ESK Wrocław - w Parku Tołpy przy ul. Prusa we Wrocławiu. Wstęp wolny.

“Wielokulturowe lato we Wrocławiu” - pełny program:  

  • 16:00-17:30 - Międzykulturowe zabawy podwórkowe

warsztaty dla dzieci (+3) z Fundacja Go’n’Act

  • 17:30 -19:00 - Koncert i rodzinne warsztaty muzyczne z Samuelem Alty'm

+ performance muzyczny “Rytm wody”

  • 16:00-19:00 - Stacja sitodruk
 

Wasze komentarze

czwartek, 17.10.2019 11:54
czwartek, 19.9.2019 08:00
czwartek, 19.9.2019 06:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele