komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 17 stycznia 2020

Antoniego, Rościsława

Sto dni do otwarcia uniwersyteckiego inkubatora inQUBE

czwartek, 18.7.2019 18:56 , komentarze: 1 , odsłony: 491
kategorie artykułu:

Budowany inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości we Wrocławiu  znajduje się na terenie kampusu Uczelni u zbiegu ulic: Ślężnej i Wielkiej.  Inwestycja rozpoczęła się jesienią 2018 roku. W tej chwili wkracza  w ostatnią fazę prac wykończeniowych.  „Nie mamy opóźnień - zaznacza Maciej Jarosławski, kierownik budowy - najbardziej zaawansowane prace są na najwyższym piętrze trzykondygnacyjnego budynku. W tej chwili trwa montaż kasetonów elewacyjnych, który zakończy się do końca lipca. Wewnątrz układane są płytki, wykładziny PCV i malowane ściany. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem”.

Przebudowa budynku, w którym kiedyś znajdował się m.in. Instytut marketingu  nie przypomina już starego piętrowca.  Jest nowoczesny i funkcjonalny. W inQUBE powstaje  26 niestandardowo wyposażonych biur pod wynajem, 100 miejsc do pracy i spotkań biznesowych, 5 sal, strefy relaksu, nowoczesne kuchnie i strefa eat&meet, prysznice, foyer i recepcja z serwisem rezydentów.

- inQUBE skupi prężnie działające firmy i ludzi z pasją. Tu będą rodziły się pomysły i teamy, które stworzą nową jakość i startupową rzeczywistość. Bo inQUBE to będzie przyjazne miejsce dla każdego, kto chce prowadzić lub już prowadzi działalność gospodarczą - zdradza dr hab. Joanna Hołub-Iwan, dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości..

Otwarcie Inkubatora zaplanowane zostało na 21 października. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w drodze przetargu firma  AKBiK sp. z o.o. , która na terenie uniwersyteckiego kampusu przebudowała i zmodernizowała 8-piętrowy budynek dydaktyczny „Z” stojący przy skrzyżowaniu ulic: Ślężnej i Kamiennej. Uniwersytet Ekonomiczny pozyskał część środków na tę inwestycję z dotacji Dolnośląskiej Inwestycji Pośredniczącej.

Fot, tekst Rafał Sterczyński

 

Wasze komentarze

Pomysły i firmy rodzą się na ogół w garażach, w piwnicy lub w stodole. Czasami rodzą się i w biurowcach jak ten inkubator.
piątek, 19.07.2019 04:39 autor: autor

dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
1
czwartek, 16.1.2020 14:22
poniedziałek, 13.1.2020 08:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki