Zmiana zarządu w TBS Sp.z o.o.

wtorek, 4.6.2019 19:00 4100 2

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o. o., której właścicielem jest Miasto Wrocław ma nowy zarząd. Kazimierza Fiursta, dotychczasowego prezesa, zastąpił Marcin Kij, natomiast wiceprezesem Spółki został Marek Łapiński.

 - TBS Wrocław jest największym TBS-em w Polsce. Dotychczasowemu prezesowi Kazimierzowi Fiurstowi, jak i wiceprezesowi Witoldowi Turzańskiemu bardzo dziękuję za wieloletnią pracę włożoną w rozwój mieszkalnictwa we Wrocławiu. Przed nowym zarządem nowe zadania, m.in. budowa kolejnych dużych inwestycji, m.in. przy ulicy Afgańskiej i Uraskiej – powiedział o zmianach Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 

Marcin Kij to menadżer z ponad 10 letnim doświadczeniem w sektorze bankowym. Ukończył m.in. Warszawski Instytut Bankowości ACI Polska i Akademię Leona Koźmińskiego. 

Marek Łapiński to Marszałek i Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego w latach 2008-2011, wcześniej Przewodniczący Sejmiku. Poseł VII kadencji Sejmu RP (2011-2015). Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w latach 2005 – 2011 i od 2018 r. Z wykształcenia prawnik, studia ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o. o. działa od 1998 roku i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem. Według stanu w dniu  01.04.2019 roku Spółka posiada w swoich zasobach mieszkaniowych 97 budynków z 3 863 lokalami mieszkalnymi na wynajem, o powierzchni użytkowej ok. 180,6 tys. m2  oraz  33 lokali usługowych, o powierzchni blisko 2,2 tys. m2. 

Ponadto TBS Wrocław zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami należącymi do Wspólnot Mieszkaniowych i do osób prywatnych. Według stanu w dniu 01.04.2019 roku Spółka, na zlecenie Wspólnot Mieszkaniowych i innych właścicieli, zarządza częściami wspólnymi 114 budynków z 1690 mieszkaniami, o powierzchni  ok. 86 tys. m2 oraz  65 lokalami użytkowymi, o powierzchni użytkowej ok. 4,0 tys. m2. 

TBS Wrocław finansuje swoje inwestycje głównie z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach nowego programu rządowego budownictwa mieszkaniowego.

TBS Wrocław buduje lokale mieszkalne „pod klucz” gotowe do natychmiastowego zamieszkania. Kuchnie są wyposażone w zlewozmywaki z baterią i kuchenki z płytą ceramiczną, a łazienki w umywalkę i wannę z bateriami oraz muszlą ustępową. Na podłogach w pokojach, w przedpokoju i kuchni położone są panele podłogowe, a w łazience – okładziny ceramiczne. Inwestycje TBS-u  realizowane są w sposób kompleksowy i obejmują także budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych i placów zabaw dla dzieci. W każdym z budynków znajdują się jedno-, dwu- lub trzypokojowe mieszkania od 35 m2 do 60 m2. W budynkach mieszkalnych znajdują się także lokale usługowe. 

W roku 2017 oddano do użytku 17 budynków mieszkalnych, w tym w ramach zadań Leśnica VI, VII, VIII w piętnastu budynkach wielorodzinnych, 344 mieszkania oraz 2 nowe budynki mieszkalne z 159 mieszkaniami na Brochowie przy ul. Pakistańskiej/ul.  Wietnamskiej/ ul. Mościckiego i ul. Birmańskiej.  

Obecnie kontynuowana jest budowa budynku wielofunkcyjnego z około 120 mieszkań na osiedlu Żerniki (WUWA-2)  przy ul. T. Brzozy, z około 60 mieszkaniami i serwisem opiekuńczym dla osób starszych oraz około 60 z lokalami mieszkalnymi na wynajem z zielonym patio i z przedszkolem w parterze budynku,  planowany termin oddania do użytkowania to IV kwartał 2019.  

Na  Brochowie przy ul. Afgańskiej powstaje kolejna zabudowa mieszkaniowa ze 153 mieszkaniami, planowany termin oddania do użytkowania to III kwartał 2020. 

W przygotowaniu obecnie jest kolejna inwestycja na Leśnicy IX przy ul. Uraska / Dolnobrzeska / Błońska będzie to 12 budynków mieszkalnych, w tym 2 mieszkalno-usługowe, w których powstanie 311 mieszkań  oraz  4 lokale użytkowe. 

Wspólnie z Miastem TBS realizuje „Program Absolwent”, w ramach którego, przy finansowym wsparciu Gminy,  mieszkania na wynajem otrzymują młodzi pracownicy naukowi wrocławskich wyższych uczelni. 

TBS Wrocław jest największym TBS-em w Polsce, ostatnio również zajął 1 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego za rok 2019 prowadzonym przez Redakcję Strefy Gospodarki.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Karolina czwartek, 24.09.2020 10:47
System przyznawania mieszkań jest chory. Kiedyś była poprostu kolejka i każdy w końcu się doczekał na mieszkanie. Teraz może ci się nigdy nie trafić. System dla nie pracujących bo cały tydzień trzeba siedzieć przy komputerze i robić odśwież stronę. Wysyłasz wniosek na mieszkanie. A po paru godzinach dostajesz odpowiedź od tbs. Twój wniosek jest drugi. Panie już w tym czasie mogą wszystko zrobić co chcą. Do tego teraz wymyślili jeszcze chore punkty i teraz nawet jak wyślesz jakimś cudem wniosek jako pierwszy to i tak może cię wyprzedzić niepełnosprawny. Tym sposobem można czekać na tbsa do końca życia!!!! Od dwóch lat jestem zapisana na nowego tbsa na Leśnicę do odbioru w 2022 roku. A tu pani mówi że kolejka będzie niważna bo też zmienią zasady przyznawania. Więc pomimo 4 lat czekania i tak mogę go nie dostać. Może trzeba wiedzieć komu dać łapówkę? Skandal
Karolina czwartek, 24.09.2020 10:33
Burdel burdel i jeszcze raz burdel odkąd Sutryk rządzi w mieście. Dwa lata czekam na mieszkanie i nic. Znowu zmieniają zasady przyznawania i może na następne znowu się nie załapie. Mimo że tak długo czekam.