komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 9 sierpnia 2020

Romana, Ryszarda

MPWIK: Najlepsi w Europie. Droga do doskonałości

poniedziałek, 13.5.2019 10:17 , komentarze: 0 , odsłony: 470
kategorie artykułu:

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu jest jedną z nielicznych firm w Polsce działających w oparciu o model EFQM. To kompleksowe narzędzie zarządzania, które wyznacza kierunku rozwoju organizacji i z powodzeniem stosowane jest w takich firmach, jak BMW, Philips czy BOSCH. Dzięki obecności w prestiżowej Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością (EFQM) MPWiK stale doskonali się we wszystkich obszarach zarządzania, a jednocześnie chce podzielić się swoim doświadczeniem.

Okazją do dzielenia się wiedzą i możliwością wymiany dobrych praktyk będzie konferencja„Najlepsi w Europie. Droga do doskonałości”. Wydarzenie organizowane przez MPWiK przy współpracy z Europejską Fundacją EFQM i Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zaplanowano na 15 maja 2019 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

– Jako firma o znaczeniu strategicznym z punktu widzenia rozwoju Wrocławia, dążymy do doskonałości w każdym podejmowanym działaniu i wyzwaniu. To założenie skłania nas do porównywania się z najlepszymi w branży i wdrażania innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają nam stale podnosić jakość świadczonych usług i skutecznie zaspokajać potrzeby naszych klientów. Pragniemy dzielić się dobrymi praktykami, a także uczyć od najlepszych – wyjaśnia Witold Ziomek, prezes MPWiK Wrocław.

Uczestnicy porozmawiają m.in. o tym, jak organizacja może wspierać rozwój pracowników i innowacyjność w firmie (przykład Objectivity). Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madryas opowie o współpracy środowiska naukowego z biznesem i przemysłem w dziedzinie badań i innowacji. Podczas konferencji wystąpi także Ehrtfried Bäumel z firmy Bosch GmbH, zwycięzca Globalnej Nagrody Doskonałości EFQM. Z kolei MPWiK Wrocław przedstawi swoje dobre praktyki w zakresie m.in. efektywności energetycznej, cyfrowej transformacji czy ograniczania strat wody.

Czym jest Model EFQM?

Model EFQM jest drogowskazem  stanowiącym zbiór dobrych praktyk zarządzania firmą. Opracowany został przez Europejską Fundację założoną w 1988 roku w Brukseli, działającą na rzecz doskonalenia jakości zarządzania. Model zawiera wytyczne, w jaki sposób najlepsze organizacje planują i wdrażają strategię, jak zarządzają swoimi zasobami, procesami i produktami oraz jak wspierają i rozwijają swoich pracowników.

Wrocławskie wodociągi są członkiem społeczności EFQM od 2014 roku. Model jest narzędziem  wykorzystywanym do cyklicznego przeprowadzania samooceny w zakresie mocnych stron organizacji oraz obszarów wymagających doskonalenia. 

– EFQM bardzo zmienił naszą firmę. Większa troska o jakość na każdym etapie jej działalności, poprawa komunikacji wewnętrznej oraz tej z otoczeniem firmy, otwarcie na świat rozumiane jako korzystanie z najlepszych zagranicznych wzorców i praktyk – to największe korzyści, które przyniósł nam EFQM – podsumowuje Piotr Słomianny, dyrektor finansowy i IT w MPWiK Wrocław.

 

Wasze komentarze

sobota, 1.8.2020 08:40
piątek, 24.7.2020 10:28
piątek, 24.7.2020 12:33
środa, 22.7.2020 18:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki