Gwardia Wrocław wygrywa na wyjeździe!

czwartek, 11.10.2018 12:00 903 0

Po raz kolejny Gwardia Wrocław wraca z meczu wyjazdowego ze zwycięstwem. Tym razem pokonała 3:1 BBTS Bielsko-Biała. Największym asem wrocławskich Gwardzistów okazał się przyjmujący – Kamil Maruszczyk.

Wrocławianie po porażce z MKS-em Ślepsk Suwałki przy Krupniczej 15, chcieli na wyjeździe odbudować swoje morale. Dobrą do tego okazją był kolejny mecz, tym razem ze spadkowiczem z PlusLigi-  BBTS-em Bielsko-Biała.

Zawodnicy Piotra Lebiody zaczęli to spotkanie od dobrego przyjęcia, jednak brakowało skuteczności w ataku. Bielszczanie łatwo radzili sobie z podbijaniem wrocławskich ciosów. Na rozegraniu dobrze radził sobie Jakub Nowosielski, który często grał środkiem albo z drugiej linii, to skutecznie wybijało rywali z rytmu. Nowosielski w poprzednich meczach skupiał się na grze skrzydłami, w tym spotkaniu zagrał zupełnie inaczej, co od razu dało efekty. Przyjmujący Łukasz Lubaczewski, także świetnie sobie radził. Nie zawodził zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym. W końcówce seta gospodarze popełniali coraz więcej własnych błędów, co w mig wykorzystywali Gwardziści. Lepiej funkcjonował wrocławski blok, a to nie pomagało rozbitym bielszczanom. Pierwszy set należał do Gwardii.

Początek kolejnego seta przejawiał się drobnymi kłopotami w przyjęciu. Gospodarze dysponowali niezwykle silną zagrywką, która skutecznie odrzucała Gwardzistów od siatki. Michał Superlak, który w ostatnim meczu ewidentnie wiódł prym w ataku, tym razem nie był tak skuteczny. Na szczęście miał spore wsparcie na skrzydłach. Lubaczewski i Kamil Maruszczyk dobrze radzili sobie w ofensywie. Pod koniec seta Gwardia znowu się odbudowała, grała skuteczniej w ataku i czujniej w polu, jednak tym razem gospodarze nie oddali prowadzenia. W końcówce prawdziwym liderem okazał się Maruszczyk, w ataku nie wstrzymywał ręki, a w polu serwisowym był bardzo pewny siebie.

BBTS BIELSKO-BIAŁA - KS GWARDIA WROCŁAW 1:3 (-21, 23, -22, -19)

BBTS: Macionczyk (1), Sawicki (4), Adamczyk (9), Buniak (5), Sukhatskiy (8), Krikun (24), Koziura (libero) oraz Nowak, Firszt (9), Skowroński, Marek (libero), Oniszk.

Gwardia: Szymeczko (5), Lubaczewski (4), Nowosielski (2), Maruszczyk (24, MVP), Olczyk (9), Superlak (17), Dzikowicz (libero) oraz Naliwajko (6), Kaźmierczak.