15-letni Hubert Laskowski rozpoczyna rajdowy sezon

czwartek, 3.6.2021 16:30 386 1

Rajd Żmudzi, który historycznie rozpocznie sezon mistrzostw Polski będzie także równie ważny dla 15-letniego Huberta Laskowskiego. Młody kierowca na Litwie rozpocznie walkę w mistrzostwach naszego sąsiada.

Po dwóch dniach szutrowych testów, gdzie Hubert przejechał ponad 250 kilometrów przyszedł czas na pierwszy start. Jeszcze przed odcinkiem testowym 15-latek zasiądzie za kierownicą Peugeota 208 Rally4, by w stu procentach zrealizować założony przed sezonem plan. Zmotywowany i gotowy do walki już w piątek powalczy na odcinkach specjalnych.

- Za mną są już dwa dni testów z ekipą Marten Sport, a przed samym startem jeszcze na chwilę wsiądę za kierownicę mojej rajdówki. Peugeot 208 Rally4 jest zdecydowanie lepszy od używanego do tej pory modelu w klasie R2. Silnik, zawieszenie, a zwłaszcza turbina sprawia, że nawet z napędem na jedną oś auto daje niesamowitą frajdę z jazdy. Ponadto opony Pirelli, które miałem okazję sprawdzić spisują się świetnie. Wiem, że pod względem technicznym mam obecnie najlepszy możliwy sprzęt – mówił Hubert Laskowski.

- Jeśli chodzi o mnie, jestem zmotywowany i gotowy do walki. Oczywiście mogę mówić jak większość kierowców, że jadę się uczyć, ale nie o to chodzi w tym sporcie. Zdobywanie doświadczenia z każdym przejechanym kilometrem, czy jest się początkującym, czy mistrzem świata jest czymś normalnym. Ja wiem, na co stać mnie obecnie. Dam z siebie wszystko, by pokazać, co potrafię zrobić przy obecnej formie. Jaki ostatecznie przyniesie to wynik przekonamy się na mecie – dodał.

- Jedno jest pewne. Czeka nas świetny weekend. Po ostatnich testach pojawił się jeszcze większy głód rywalizacji, co sprawia, że jedziemy na Rajd Żmudzi bardzo zmotywowani. Mistrzostwa Litwy, choć niedoceniane mogą stanowić idealną rajdową szkołę. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by nasi kibice mieli powody do zadowolenia – dodał Adam Jaros, który zasiądzie na prawym fotelu Peugeota.

Sponsorami młodego kierowcy są firmy Marten, Pirelli, Intertrade Logistics Limited, Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce, Atech Racing Polska. Za obsługę auta odpowiada stajnia Car Speed Racing.

Wszystkie informacje dotyczące Huberta Laskowskiego można znaleźć na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/hubert.laskowski.racing.driver/ oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/hubert_laskowski/. Zapraszamy również do śledzenia kanału na YT: https://www.youtube.com/user/adrianevo1 oraz na stronę internetową: hubertlaskowski.pl.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 09.06.2021 12:26
Bananowiec mamusia I tatuś sponsorzy ,15 lat i tyle je bananów