komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 31 marca 2020

Beniamina, Dobromierza


Kierując Vozillą doprowadził do kolizji. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie

wtorek, 11.2.2020 09:23 , komentarze: 4 , odsłony: 2800
kategorie artykułu:

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na terenie wrocławskiego „Grunwaldu”, a dokładnie na Wybrzeżu Wyspiańskiego. Właśnie tam nietrzeźwy kierujący nie opanował prowadzonego przez siebie pojazdu i doprowadził do kolizji z innym samochodem. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce i sprawdzili stan trzeźwości sprawcy, wtedy na wyświetlaczu alkomatu ukazał się wynik odpowiadający ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany.

Możliwości wypożyczenia samochodu, aby przemieścić się nim po centrum miasta, to pomysł, który od kilku lat realizowany jest na ulicach Wrocławia. Elektryczne samochody, które jeżdżą we flocie wypożyczalni umożliwiają szybkie przemieszczenie się po mieście, jednocześnie ograniczając potrzeby wjeżdżania do miasta przez inne pojazdy. Dodatkowym atutem jest ekologiczny napęd aut, który nie wpływa negatywnie na stan powietrza naszego miasta. Jednak o ile większość użytkowników wypożyczalni prawidłowo z niej korzysta, to niestety zdarzają się przypadki, w których użytkownicy nie dbają nie tylko o nieswoją własność, ale jeszcze narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Jak jeden z wypożyczających, który w stanie upojenia alkoholowego doprowadził do kolizji z innym zaparkowanym pojazdem. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych, jednak pojazd wypożyczalni został mocno uszkodzony.

Sytuacja wydarzyła się przed kilkoma dniami w godzinach porannych. Do policjantów z wrocławskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Wybrzeżu Wyspiańskiego. Mundurowi błyskawicznie pojechali na miejsce, aby ustalić czy nikt nie został poszkodowany, a także w jaki sposób doszło do tego zdarzenia.

Już na miejscu okazało się, że na szczęście nikomu nic się nie stało. Doszło jedynie do uszkodzenia dwóch pojazdów, a także przydrożnego słupa. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy z wrocławskiej drogówki umożliwiły odtworzenie przebiegu tego zdarzenia. Bazując na śladach oraz informacjach od świadków ustalili, iż kierujący wypożyczonym autem na łuku drogi, nie dostosował prędkości do panujących warunków, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany przy drodze samochód.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości sprawcy zdarzenia wykazało, że mężczyzna ma ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie!

Kierujący Vozillą mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do najbliższej jednostki Policji. Teraz czeka go sprawa sądowa, która może zakończyć się wyrokiem nawet 2 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Nie pisać ile grozi tylko zamykac znać na tyle co
wtorek, 11.02.2020 20:03 autor:
Kto zamykać? !Redaktor Doba.pl.Litości -myśleć trochę suwerenie jeden!

środa, 12.02.2020 20:58:28 autor: Dżesika

Pijaków za kierownicą
czwartek, 13.02.2020 09:53 autor: Brajan
Ale redachtór nie zamyka, un ino może pisać! !
piątek, 14.02.2020 22:14 autor: Natan
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki