Wrocław: Żartował, że ma bombę w bagażu. Zapłacił mandat i nie poleciał do Turcji

poniedziałek, 21.10.2019 10:45 5042 1

49-letni mężczyzna, który miał w planach wypoczynek w Turcji nie odleciał z wrocławskiego lotniska. Wszystko przez żarty na temat bomby w jego bagażu.

W sobotę 19 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach, zostali poinformowani przez pracownika firmy obsługującej pasażerów, że pasażer odlatujący z Wrocławia do Antalya podczas nadawania bagażu stwierdził, że w jednym z bagaży ma bombę. Mężczyzna został od razu odizolowany od reszty pasażerów, a przybyli na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej dokładnie sprawdzili czy mężczyzna nie ma przy sobie materiałów wybuchowych. Kontroli poddano również bagaże podróżnego, w których nie stwierdzili obecności materiałów wybuchowych. 49-latek tłumaczył funkcjonariuszom SG że był to żart i nie przemyślał swoich słów. Po konsultacji z prokuratorem mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Nie poleciał jednak do Turcji, ponieważ kapitan statku powietrznego nie wyraził zgody na zabranie pasażera na pokład samolotu.

/Nadodrzański Odział Straży Granicznej 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 29.10.2019 16:22
Brawo ten pan.....

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz