komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


Kolejne działania wrocławskich policjantów w stanie zagrożenia

czwartek, 2.4.2020 13:59 , komentarze: 0 , odsłony: 587
kategorie artykułu:

Policjanci w tym niełatwym i niebezpiecznym dla wszystkich czasie, nieprzerwalnie wykonują swoje ustawowe obowiązki, przestrzegając jednocześnie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Codziennie sprawdzają m.in. osoby objęte kwarantanną i kontrolują miejsca, gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy, którym los innych jest obojętny. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących obecnie przepisów, mających na celu skuteczną walkę z pandemią.

Osoby te dyscyplinowane są przez funkcjonariuszy na drodze postępowania mandatowego lub pouczane w wyjątkowych sytuacjach. Policjanci reagują także na wszelkie zgłoszenia wpływające od mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także powadzą działania pomocowe. Egzekwowanie przestrzegania nowych zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa i realizacja interwencji, których ostatniej doby było blisko 300 - to dla mundurowych priorytety.

Gdy wszyscy starają się ograniczać do minimum opuszczanie swoich domostw, policjanci codziennie wyjeżdżają do służby, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Oprócz wielu różnego rodzaju czynności, w tym tych związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, wrocławscy policjanci realizują działania wspomagające służby sanitarne.

Funkcjonariusze kontrolują m.in. czy mieszkańcy Wrocławia i powiatu wrocławskiego, przestrzegają zaleceń dotyczących kwarantanny i nowych wytycznych mających na celu jeszcze skuteczniejszą walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących obecnie przepisów. Osoby takie są dyscyplinowane przez funkcjonariuszy na drodze postępowania mandatowego lub pouczane w wyjątkowych sytuacjach.  

Mimo tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, policjanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu stale realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i obsługują również wszystkie zgłaszane przez mieszkańców interwencje. Tylko podczas ostatniej doby było ich blisko 300. Policjanci wyeliminowali także z ruchu nietrzeźwego kierowcę, który miał ponad 1.7 promila alkoholu w organizmie, zatrzymali na gorącym uczynku 5 podejrzanych o popełnienie czynów karalnych oraz namierzyli 2 osoby poszukiwane.

Czynności te funkcjonariusze muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa. W razie jakiegokolwiek kontaktu z osobą objętą kwarantanną lub z osobą, co do której istnieje prawdopodobieństwo, że jest nosicielem wirusa, policjanci przekazują taką informację odpowiednim służbom oraz postępują zgodnie z zaleceniami inspektorów sanitarnych. Każda interwencja i towarzyszące jej okoliczności są inne, dlatego też policjanci wspierani przez strażników miejskich oraz żołnierzy, realizują je zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych oraz wojewody.

Policjanci zalecają bezwzględne stosowanie się do nowych przepisów w zw. z panującym zagrożeniem epidemicznym. W trosce o życie i zdrowie nas wszystkich, będą zmuszeni dyscyplinować osoby, które nie przestrzegają wprowadzonych zasad bezpieczeństwa i los innych jest im obojętny.

Mundurowi prowadzą także wzmożone działania kontrolne na drogach. Sprawdzenia pojazdów i przemieszczających się nimi osób, odbywa się w różnych miejscach miasta i powiatu wrocławskiego. Celem akcji jest sprawdzanie, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów, które wprowadzają zaostrzone zasady bezpieczeństwa i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele